РФ наділена значним ресурсом для продовження війни, - Гетманцев

Читать на русском

Голова податкового комітету Верховної Ради впевнений, що нинішня ситуація з російським експортом все ще наділяє рф значним ресурсом для продовження війни

Читать на русском
Данило Гетманцев
Гетманцев проаналізував вплив санкцій на економіку рф

Голова податкового комітету Верховної Ради впевнений, що нинішня ситуація з російським експортом все ще наділяє рф значним ресурсом для продовження війни

Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, який ймовірно допоміг так званій "державній лотереї" М.С.Л. з російським капіталом у складі уникнути санкцій РНБО, вимагає нових санкційних пакетів проти держави-агресора. Він оприлюднив дослідження щодо суттєвого скорочення експорту в рф. Але певен, що нинішня ситуація все ще наділяє росію значним ресурсом для продовження війни.

Свою позицію Гетманцев виклав у себе в телеграм-каналі. Зокрема, голова податкового комітету Верховної Ради України розповів про падіння російського експорту у 2023 році. За попередньою оцінкою центробанку держави-агресорки, російський експорт у 2023 році зменшився на 29%, досягнувши 422,7 млрд дол. Порівняно з рекордним експортом у 2022 році (592,1 млрд дол.), втрати становили 169,4 млрд дол.

"У 2023 році сорт Urals торгувався по ціні 63 дол./барель, тоді як роком раніше – 76,1 дол./барель", - зауважив Гетманцев.

Головною причиною зниження експорту стала енергетика. Це відбулося через зменшення цін на нафту та втрату росією європейського ринку газу. Також далися взнаки падіння постачання вугілля через скорочення його видобутку та брак можливостей щодо його транспортування.Також, за інформацією Гетманцева, двозначні темпи падіння експорту спостерігаються у хімічній промисловості, за групою "машини та устаткування" та металургії. 

Незважаючи на ці тенденції, росіяни зафіксували зростання іноземних активів на 38,3 млрд дол. (у 2022 році – 101,5 млрд дол.). Цьому не завадили ані неформальні зусилля по поверненню коштів у росію, ані нормативні, як-то указ путіна про обов'язкове повернення та продаж більшої частини валютної виручки найбільших експортерів.

"Попри очевидні ножиці у вигляді суттєвого скорочення експорту на тлі зростання імпорту – нинішня ситуація все ще наділяє росію значним ресурсом для продовження війни. Завадити цьому можуть і повинні нові пакети санкцій, здатні завдати більш болючого удару по російським експортним можливостям, ніж це було у попередніх дванадцяти пакетах", - підсумовує Гетманцев.

Гетманцев казав, що рф має ресурси ще на два роки війни

Гетманцев і раніше давав не надто втішний прогноз на найближчий час. За його думкою, росія має ресурси, аби продовжувати війну ще як мінімум два роки. Все через те, що москва досі заробляє багато грошей на експорті природних ресурсів. Йдеться про нафту та газ, а також про суттєві вливання у власний ВПК, що стимулює економіку. За словами нардепа, в 2023 році доходи росії від продажу власних природних ресурсів склали 8,8 трильйонів рублів - це близько 91 мільярду доларів. Дана цифра є більшою за так званий "базовий рівень" доходів від експорту.

Нагадаємо, Європейський Союз розпочав обговорення нового пакету санкцій, який він має намір затвердити до 24 лютого поточного року, на річницю вторгнення рф. 13-й за рахунком пакет може містити розширення списків людей під санкціями, посилення торгових обмежень і зниження можливості москви обходити санкції ЄС. Перш за все йдеться про європейські компанії-прокладки та треті країни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.