Газові потоки, Бахмут і Крим: Рolitico заявляє, що між Україною та США пробігла кішка

Відносини між Києвом та Вашингтоном ускладнилися через низку дражливих питань, що ставить під загрозу перспективи американо-української співпраці

Газові потоки, Бахмут і Крим: Рolitico заявляє, що між Україною та США пробігла кішка
Авторитетне видання сумнівається, що Білий дім готовий підтримувати Україну "скільки буде потрібно"

Вашингтон та Київ мають між собою низку невирішених питань, які ставлять під сумнів безхмарність союзницьких стосунків. Йдеться про обсяги постачання озброєнь і фінансової оборони, бої за Бахмут, визволення Криму та диверсії на "Північних потоках". Останнім часом низка авторитетних ЗМІ видали матеріали, які повторюють пропагандистські наративи кремля.

Розбіжності зростають

Між Україною та Сполученими Штатами наростають розбіжності через різний підхід щодо прийнятного завершення війни. Між країнами також ускладнилися стосунки на тлі інформації про можливу причетність Києва до диверсій на Північних потоках, повідомляє Politico.

“Адміністрація не має чіткої політики та чіткої мети. Чи затягувати цю справу, чого хоче володимир путін? Чи просто дати їм достатньо, щоб вижити, а не виграти? Я зараз не бачу політики перемоги, а якщо її немає, то що ми робимо?», — сказав конгресмен-республіканець Майкл Маккол.

Видання, опитавши власних експертів виділяє такі точки напруги: диверсія на газопроводі на дні Атлантичного океану; жорстока, виснажлива оборона Бахмута, який американці визначають стратегічно неважливим; і план боротьби за Крим.

Бахмут

Дев'ятимісячна облога Бахмута демонструє, що здатність російської армії виконувати поставлені задачі істотно переоцінена, пише Politico. Для кремля захоплення українського міста є стратегічно важливим. Водночас для ЗСУ воно не має великої оборонної цінності, повідомляють американські експерти. Обидві сторони зазнали великих втрат, місто перетворилося на руїни.

Бахмут Україна
Пентагон не поділяє погляд командування ЗСУ щодо Бахмута. Фото: zn,ua

Україна вважає, що оборона міста дає можливість підготуватися до контрнаступу. Водночас в боях за Бахмут ворог втрачає найбільш підготовлену і боєздатну частину своєї армії вагнерівців. Але багато чиновників адміністрації Байдена вважають, що Україна витрачає забагато живої сили та боєприпасів, і це може підірвати здатність здійснити великий контрнаступ навесні.

«Звичайно, я не хочу принижувати ту величезну роботу, яку українські солдати та лідери доклали для захисту Бахмута — але я вважаю, що це більше символічне значення, ніж стратегічне та оперативне значення», — заявив очільник Міноборони САШ Ллойд Остін.

Крим

Видання пише, що Пентагон сумнівається у можливості ЗСУ, витіснити росію з Криму, який кремль окупував майже десять років тому. Не допоможуть, ніби то, і нові зразки озброєння, які надсилає Захід.

На думку експертів, яких опитало видання, операція зі звільнення Криму є вкрай важкою для реалізації. Києву, ніби то, краще подумати про досягнення мирних домовленостей, відмовившись від цієї території.

Північні потоки

Ще одним дражливим питанням виступає можлива диверсія проукраїнської неурядової групи на “Північних потоках”. Politiko зазначає, що в адміністрації Білого дому не вірять, що офіційний Київ причетний до диверсії. У статті, яку оприлюднило видання The New York Times, мало деталей.

“Адміністрація Байдена (про всяк випадок - ред.) дала сигнал Києву — подібно до того, як це було зроблено, коли минулого року в Москві вибухнула замінована машина … було вбито доньку відомого російського націоналіста, — що певні акти насильства за межі України не допускатиметься”, — повідомляє Politico.

Північні потоки
Можлива причетність України до диверсії на "Північних потоках" насторожує США. Фото: Аtalayar

Зброя

Видання пише, що попри те, що Сполучені Штати, безумовно, відправили найбільше зброї та обладнання на фронт, Київ постійно просить про наступний пакет. Politico зазначає, що більшість в адміністрації з розумінням поставилися до бажання Києва захистити себе, але з’являються також нарікання на “постійні прохання” та “відсутність належної вдячності Зеленського”.

При тому сенатор Маккол стверджує, що Білий дім не хоче надавати ЗСУ ATACMS, хоч Пентагон виступає за прийняття такого рішення. Politico стверджує, що США не надали ці ракети великої дальності, тому що в арсеналі Америки їх мало, а також через ескалацію.

США, нібито, дали зрозуміти Києву, що не можуть нескінченно фінансувати Україну на такому самому рівні. Politico пише, що проти цього виступає республіканська більшість.

Міжнародні суди

Politico, з посиланням на New Yourk Times, пише про те, що Україна та США сперечаються також через новину про те що Пентагон проти надання Міжнародному кримінальному суду доказів можливих воєнних злочинів росії через те, що боїться викриття власних злочинів. Крім того, у Вашингтоні сумніваються, що з наближенням виборів президент Джо Байдена зможе і далі підтримувати Україну як раніше.

Варто зазначити, що останнім часом з’явилася низка публікації у провідних світових ЗМІ, які прямо чи опосередковано підтверджують наративи кремлівської пропаганди і виставляють перспективи України у нерайдужному світлі. Так New York Times написало, що «Північні потоки» могло підірвати проукраїнське неурядове формування, не надаючи ніяких конкретних доказів. А видання Nikkei написало, що війна закінчиться до осені, а перевага буде на боці рф — так, ніби то, показали результати стимуляції бойових дій, яку провела Академія військових наук Китаю.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube