Газ, мазут, золото, сіль: Кабмін продовжив заборону на експорт низки товарів

Щорічне ліцензування й квотування запобігає можливому дефіциту важливих товарів на внутрішньому ринку

Кабмін
Кабмін продовжив заборону на експорт газу, золота, вугілля та солі на 2025 рік

Кабінет міністрів затвердив переліки товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, а також квоти на 2025 рік. До списку увійшли - золото, вугілля, мазут, газ та інше. Про це повідомляється на урядовому порталі.

Вказується, що щорічне ліцензування й квотування запобігає можливому дефіциту важливих товарів на внутрішньому ринку. Як тільки внутрішній ринок стане профіцитним, такі обмеження будуть скасовуватись.

«Щорічне ліцензування й квотування запобігає можливому дефіциту важливих товарів на внутрішньому ринку. Наприклад, після того, як російські війська окупували Соледар, на українському ринку зберігається дефіцит харчової солі. Тому ми продовжили режим ліцензування та квотування експорту цієї продукції. Як тільки внутрішній ринок стане профіцитним, такі обмеження будуть скасовуватись», - пояснив заступник міністра економіки України Тарас Качка.

Також Уряд затвердив ліцензування та квотування експорту:

  • золота, срібла та брухту дорогоцінних металів,
  • коксівного вугілля (тільки марки "К"),
  • мазуту,
  • природного газу українського походження.

Щодо імпорту, то ліцензуватись та квотуватись будуть озоноруйнівні речовини та фторовані парникові гази, а також обладнання та товари, які можуть їх містити. Урядова постанова також продовжує на 2025 рік ліцензування експорту окремих видів агропродукції (зернові та олійні) до Республіки Болгарія, Румунії, Словацької Республіки, Угорщини та Республіки Польща. А в межах раніше визначеної квоти встановлюється режим ліцензування та квотування експорту цукру та м’яса птиці до країн ЄС.

Уряд скасував ліцензування експорту окремих видів агропродукції

З 1 грудня 2024 року Кабінет міністрів України скасував режим ліцензування окремих видів аграрної продукції. Мова йде про зернові, бобові, олійні культури та олію. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні Уряду 29 листопада 2024 року. Скасування режиму ліцензування аграрної продукції необхідно для недопущення непорозумінь під час митного оформлення експорту. Натомість ліцензування експорту пшениці, кукурудзи, насіння соняшнику та ріпаку до Болгарії, Румунії, Словаччини, Угорщини та Польщі залишається без змін. Режим експортного забезпечення передбачає:

  • експорт товарів виключно зареєстрованими платниками податку на додану вартість,
  • встановлення мінімальних експортних цін на товари, щодо яких діє режим експортного забезпечення. Різниця між фактурною та митною вартістю товарів не має бути від'ємною,
  • електронний обмін інформації між Національним банком, Державною податковою службою та Держмитслужбою для відстеження та контролю дотримання експортерами вимог законодавства,
  • особливості складання податкової накладної та її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube