Гайдай: окупанти змушують жителів Луганської області отримати російський паспорт

Росіяни залишають місцевих жителі без грошей

Гайдай: окупанти змушують жителів Луганської області отримати російський паспорт

В Луганській області російські загарбники дали населенню трохи більше двох місяців, щоб отримати паспорт рф. Раніше жителі регіону могли оформити російський паспорт за власним бажанням. Тепер вже не запитують – хочеш або ні.

Очільник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай розповів, що з 1 січня будь-які виплати – зарплата, соціальні, грошові перекази – здійснюватимуться виключно за наявності індивідуального особового рахунку. Однак щоб його відкрити, потрібно мати паспорт рф.

Безпосередньо силою не примушують – просто залишають без грошей. Та не попереджають, що в Україні за отримання російського паспорта посилили кримінальну відповідальність.

Поранені окупанти

З надходженням великої кількості поранених росіян, останнім часом не вистачає лікарів. Не допомогла навіть примусова мобілізація медичних працівників. Щоб поповнити штати лікарень, самопроголошене керівництво регіону направило клопотання з проханням про відрядження медперсоналу з центральних та східних областей рф.

"Однак і там є свої труднощі. До прикладу, продовжуються бунти серед мобілізованих. Так, на одному з навчальних полігонів східного військового округу, через низький рівень забезпечення, недотримання санітарних норм, неналежне харчування та відсутність нормальних умов для проживання, понад сто мобілізованих відмовляються виконувати будь-які накази командування та залишати казарму", – каже Гайдай.

Паніка росіян

Окупанти задля власної безпеки вимкнули в Кремінній світло, а разом із ним і зв'язок, повністю ізолювавши місцеве населення від зовнішнього світу. Місто майже пусте – всі в підвалах та погребах. Навіть без світла рашисти розуміють наближення ЗСУ.

Чому російський паспорт може стати квитком до пекла для мешканців окупованих територій

Вже декілька місяців російські військові намагаються примусово проводити паспортизацію на окупованих територіях України. Їхня мета – легалізувати свою тимчасову "владу" та підготувати ґрунт для проведення псевдореферендумів, а також внести до списків якомога більше українців, щоб насильно мобілізувати до свого війська. 

Методологія такої паспортизації – шантаж. Окупанти створюють відповідні умови, блокуючи доставку гуманітарної допомоги з боку України, погіршуючи соціальні умови та економічну ситуацію, а потім видають, наприклад, одноразові виплати в якісь 10 тисяч своїх рублів в обмін на російський паспорт.

Рашисти, обіцяючи українцям свої "корочки", натякають на начебто переваги від паспортів рф, але не кажуть про ризики від отримання такого "документа". Його потенційних власників чекає ціла низка пасток, а ціною, яку прийдеться віддати за російське громадянство, може стати навіть власне життя. Усі громадяни працездатного віку, хто отримує паспорт рф, автоматично потрапляють до лав потенційних бійців окупаційної армії. У окупантів величезні втрати на фронті – за даними Міноборони України з 24 лютого вони вже перевищили 54 тисячі осіб. Тож, ворог все частіше буде оновлювати своє військо за рахунок "паспортизованих" українців.

Як діяти українцям на тимчасово окупованих територіях

Громадянам України, які проживають на тимчасово окупованих територіях рекомендують намагатись максимально відтягувати день отримання паспорта рф. Хоча зрозуміло, що жити в окупації без даного документу достатньо складно. Отримання російського паспорта несе у собі низку загроз:

  • Паспорт робить людину безправною.
  • Власника автоматично можуть мобілізувати в армію рф.
  • Збільшується ризик бути депортованим для заселення депресивних районів Сибіру, Зауралля, Далекого Сходу.

Якщо перед громадянином України стоїть вибір: отримати паспорт чи залишити тимчасово окуповану територію, то кращий вибір – це евакуація. Таким чином ви допоможете ЗСУ скоріше звільнити нашу країну та завадите ворогу використати вас як "живий щит". У будь-якій ситуації важливо зберегти свій український паспорт, адже це документ, який підтверджує ваше громадянство.  

Що загрожує за отримання російського документа:

  • Якщо держслужбовець отримав ворожий паспорт, то отримає позбавлення волі на строк від 10 до 15 років.
  • За пропаганду ворожого громадянства передбачається позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.
  • Примушування громадян України до отримання російського паспорта тягне позбавлення волі на строк від 8 до 12 років.
  • Від 8 до 12 років позбавлення волі за створення умов, за яких неотримання російського паспорта буде понижувати громадянина України в правах або іншим чином ставити в невигідне становище. Тобто тут йдеться про непряме примушування.

Нагадаємо, ЄС не визнаватиме паспорти, які рф роздає українцям за спрощеною процедурою. Крім того, у Польщі відкриють центр із оформлення паспортів для українців.

Також Інформатор писав, що робити, якщо втратили паспорт за кордоном.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube