Ласкаво просимо на Слов'янський Балаган «Трампампум», де Еммануель Макрон, принц Вільям, Олаф Шольц і багато інших вряди-годи поміняють свої серйозні капелюхи на святкові корони. А також Елон Маск, який вжився в роль рок-зірки і став... ну, Елоном!
США та інші країни Великої сімки оголосять свої пропозиції
Гарантії безпеки для України, які Сполучені Штати терміново узгоджували напередодні саміту НАТО, планують оголосити вже сьогодні, 12 липня. Про це заявили у Білому домі.
Як передає Deutsche Welle, головний радник Білого дому з європейських справ Аманда Слоут заявила, що "багатостороння декларація надішле важливий сигнал росії, що час не на її боці". За її словами, про низку зобов'язань щодо безпеки України оголосить "Велика сімка". Вони стосуватимуться безпеки післявоєнної України, з урахуванням рішення НАТО щодо невключення нашої країни до військового альянсу (про що стало відомо вчора).
У британському уряді розповіли деталі щодо гарантій безпеки. Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на пресслужбу органу, деталі гарантій уже узгоджені.
Спільна декларація, яку підпишуть G7, визначить мету підтримки України та стримання агресії, надасть довгострокову безпекову допомогу. Це історичний момент, оскільки така кількість країн ухвалює комплексну угоду.
В уряді додали, що підписанти зобов'язалися підтримувати Україну у відновленні миру та боротьбі з наступною агресією. Прем’єр Британії Ріші Сунак заявив, що ця угода буде потужним сигналом для росії та сприятиме зміцненню безпеки в Європі.
Згідно з документом, опублікованим виданням Politico, ці пропозиції охоплюють рекомендації щодо сталого постачання зброї, продовження військових навчань, обміну розвідданими та допомоги в налагодженні зв'язків між українськими та європейськими оборонними компаніями. Основним елементом таких зобов'язань є створення "спеціального" фонду довгострокової військової підтримки України, який має діяти до 2027 року.
Передбачається, що Європейський союз витратить 4 мільярди євро до кінця року з цього фонду, щоб допомогти Україні з озброєнням, а у майбутньому планується придбання більш складних і дорогих систем озброєнь, таких як ракети й винищувачі. Обговорювали гарантії безпеки впродовж довгого часу. США, Британія, Франція та Німеччина, інші союзники по НАТО, ЄС та G7 вели перемовини щодо цього.
Нагадаємо, "Інформатор" писав, як пройшов перший день саміту НАТО. Судячи з нього, можна зробити висновок, що двері відчинилися ширше. Деякі країни оголосили про нове озброєння для ЗСУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.