У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
США, Великобританія, Франція та Німеччина готують початковий план, до якого зможуть приєднатися інші країни
Союзники узгоджують зобов’язання, які мають надати на перехідний період, поки не закінчиться війна й Україна не вступить до НАТО. Переговорники намагаються прийти до спільної думки напередодні саміту у Вільнюсі, який почнеться вже післязавтра. Вже досягли згоди з багатьох питань.
Видання Politico, з посиланням на власні джерела, повідомляє, що приготування йдуть у терміновому режимі. Перемовини щодо гарантій безпеки впродовж довгого часу США, Велика Британія, Франція та Німеччина проводили Києвом, іншими союзниками по НАТО, ЄС та G7. За даними анонімних джерел, уже є серйозні напрацювання.
«Дискурс іде: він досить просунутий, насправді він дуже просунутий, і ми дуже сподіваємося, що його можна буде завершити до кінця саміту», — сказав французький чиновник.
Узгодженню позицій має слугувати також зустріч Джо Байдена з прем’єром Великобританії Ріші Сунаком. У підсумку союзники мають дійти гарантій на зразок «ізраїльської моделі» із залученням широкого кола країн.
«По суті, це буде гарантія для України, що ми впродовж дуже довгого часу оснащуватимемо її збройні сили, фінансуватимемо, будемо їх консультувати, навчатимемо їх, щоб у них була здатність стримувати будь-яку майбутню агресію», — сказав високопоставлений дипломат НАТО
Переважна більшість союзників декларують підтримку вступу України до Альянсу, проте це може відбутися лише по закінченні війни. Сполучені Штати дотримуються позиції, що це можливо після проведення низки демократичних реформ. Натомість країни східного флангу НАТО вважають, що процес потрібно пришвидшити.
Politico повідомляє, що навряд чи Київ на саміті отримає тверду обіцянку щодо членства в НАТО, як Україна хоче. Але намір союзників полягає в тому, щоб запропонувати недвозначний сигнал єдності з Україною.
Раніше ми розповідали про те, що, в Україні обурюються інфантильністю деяких країн-членів НАТО. Ми писали про те, що Зеленський все ще не визначився, чи відвідає саміт у Вільнюсі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.