“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Міністерка фінансів Канади вважає допомогу Києву життєво важливою для інтересів Заходу, а російсько-українську війну — "найбільшою битвою НАТО"
У суботу, 6 квітня, міністерка фінансів Канади Христя Фріланд заявила, що Оттава збільшила допомогу Україні, щоб Київ міг впоратися з викликами, як виникли через політичну кризу в США. За її словами, через передвиборчі суперечки Сполучені Штати «не змогли активізувати» допомогу Києву у той час, як вона є життєво необхідною. Канадська міністерка назвала російсько-українську війну «найбільшою битвою НАТО».
Репліка Фріланд прозвучала в етері радіо СВС у відповідь на запитання журналістів щодо спроможності Канади досягнути суми внеску у 2 % ВВП на розвиток армії. Цього вимагає Статут НАТО й експрезидент Дональд Трамп неодноразово заявляв, що союзники США по Альянсу ігнорують цю норму. Міністерка не повідомила, чи планує уряд збільшення військових виплат, але зазначила, що канадці можуть пишатися внеском, який країна робить у протистоянні з Росією.
«У березні Канада направила Україні 2 мільярди доларів термінової бюджетної підтримки в той час, коли США… не змогли активізуватися та надати підтримку для України, щоб заповнити прогалину. Канадці можуть пишатися, знаючи, що наша країна безумовно виконує свою роль, щоби протистояти Росії і підтримувати Україну, що є найбільшою битвою НАТО», — заявила Фріланд.
Канада надала Україні 2 мільярди доларів фінансової підтримки у формі кредиту на строк у 10 років під 1,5% річних. Кошти надійшли від Канади 21 березня, у той час, як у Сполучених Штатів тривали суперечки щодо допомоги Україні. Спікер Палати представників Майк Джонсон розпустив парламент на Великодні канікули й пообіцяв поставити питання на голосування після 9 квітня, коли Конгрес повернеться до роботи.
За цей час конгресмени мають напрацювати проєкт закону, який спікер вважає прийнятним і, ймовірно, вимагатиме нових поступок від демократів. У ЗМІ з’явилася інформація, що доки триває підготовка, голосування можуть відтермінувати ще на декілька тижнів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.