Франція розгромила Казахстан, Фінляндія у меншості обіграла збірну Боснії та Герцеговини: результати матчів відбору до чемпіонату світу 2022

Поєдинки дев'ятого туру відбіркового турніру до ЧС-2022 провели суперники збірної України.

Мбаппе у поєдинку збірної Франції з Казахстаном чотири рази вразив ворота суперника. Залишившись у меншості у першому таймі, збірна Фінляндії здобула перемогу та позбавила Боснію та Герцеговину всіх шансів поборотися за вихід на чемпіонат світу.

Про події у матчах групового етапу кваліфікації на чемпіонат світу-2022 та результати поєдинків повідомляє Інформатор .

У суботу, 13 листопада, відбулися матчі групового відбіркового турніру до ЧС-2022 у Катарі. Свої поєдинки дев'ятого туру провели представники груп D, E та G.

Збірна України цей тур пропускала, а ось її суперники зіграли свої матчі. У місті Зениця збірна Боснії та Герцеговини зустрілася зі збірною Фінляндії. Команди грали у наступних складах:

Боснія та Герцеговина: Шехич, Ахмедходжич, Санічанин, Колашинац, Чивіч, Хаджіахметович, П'янич, Симіріт, Стеванович, Превляк, Крунич.

Запасні: Василь, Піріч, Хаджикадунич, Сушич, Менало, Кодро, Гояк, Ципетіч, Наліч, Ковачевич, Прцич, Демирович.

Фінляндія: Градецький, Райтала, Форсс, Лод, О'Шонессі, Камара, Хямяляйнен, Вяйсянен, Іванов, Шуллер, Пуккі.

Запасні: Йоронен, Ерікссон, Араюурі, Тойвіо, Тенхо, Тейлор, Йенсен, Нісканен, Валакарі, Ніссіля, Уронен, Пох'янпало.

Господарі активніше розпочали поєдинок та провели низку непоганих атак. На 11-й хвилині Колашинац викотив м'яч під удар партнеру, а П'янич пробив дуже неточно. Невдовзі фіни вирівняли гру. На 22-й хвилині Пуккі вийшов віч-на-віч і навіть обіграв Шехіча, однак Санічанин наздогнав фіна і встиг вибити м'яч. А за хвилину арбітр призначив пенальті у ворота збірної Боснії та Герцеговини за гру рукою. Пуккі з одинадцятиметрової позначки пробив праворуч від центру і Шехіч парирував удар.

Але на 29-й хвилині збірна Фінляндії все ж таки забила. Пуккі прострілив з правого флангу, захисник не зміг перехопити і Форсс із воротарським животом заніс м'яч у ворота. За вісім хвилин збірна Фінляндії залишилася у меншості. Колашинець проривався до воріт, Райтала в підкаті збив суперника і побачив перед собою червону картку. Колашинець не зміг продовжити матч, і замість нього на поле вийшов Демирович.

На другій хвилині другого тайму фіни могли збільшити перевагу в рахунку, проте м'яч після удару Пуккі пройшов за лічені сантиметри від лівої штанги боснійських воріт. Те, що не вдалося Пуккі, на 51-й хвилині зробив Лод. Пуккі на правому фланзі у боротьбі з Чивічем біля лицьової лінії не дав м'ячу вийти за межі поля і відпасував Вяйсянену, той покотив під удар і Лод точно пробив у ближній кут.

Збірна Боснії та Герцеговини відіграла один м'яч на 69-й хвилині. Менало на ближній штанзі замкнув подачу Гояка зі штрафного з лівого флангу. Проте радість трибун тривала недовго. На 73-й хвилині в ситуації, схожій на гол боснійців, О'Шонессі переправив м'яч у ворота господарів поля. Через п'ять хвилин Градецький насилу перевів на кутовий м'яч після гарматного удару Прцича з-за меж штрафного майданчика. Хазяї провели ще кілька атак, але змінити ситуацію на полі вже не змогли. Фінляндія продовжує боротьбу за вихід на чемпіонат світу, а ось Боснія та Герцеговина втратила всі шанси потрапити на турнір.

Другий поєдинок групи D проходив у Парижі. Лідер квінтету збірна Франції брала аутсайдера групи Казахстан. Склади команд:

Франція: Льоріс, Кунде, Упамекано, Л. Ернандес, Коман, Рабйо, Канте, Т. Ернандес, Грізманн, Бензема, Мбаппе.

Запасні: Костиль, Ареола, Павар, Ленгле, Верету, Тчуамені, Бен-Йеддер, Дюбуа, Зума, Гендузі, Дінь, Діабі.

Казахстан: Покатилов, Бистров, Єрланов, Марочкін, Аліп, Тайкенов, Тапалов, Куат, Жарінбетов, Аймбетов, Оміртаєв.

Запасні: Шайзада, Сейсен, Турсинбай, Шушеначов, Байтана, Касим, Васильєв, Жаксиликов, Каїров.

Франція відкрила рахунок на 6-й хвилині матчу першим ударом по воротах. Бензема ліворуч відіграв на Рабйо, Рабйо віддав у центр і Мбаппе в дотик пробив упритул з ближньою штангою. За 6 хвилин Мбаппе оформив дубль. Покатилов у спробі перехопити м'яч вийшов за межі штрафного майданчика. Коман з легкістю обіграв голкіпера збірної Казахстану та віддав у центр, а Мбаппе забивав уже у порожні ворота. Третій м'яч Мбаппе забив на 32-й хвилині. Коман навісив із правого флангу, Мбаппе виграв позиційну боротьбу у двох захисників і головою пробив у лівий кут.

Франція продовжила забивати і у другому таймі. На 55-й хвилині знову спрацював один із флангів фланги. Тео Ернандес на лівому фланзі проскочив між двома суперниками і віддав до воротарської лінії, а Бензема, випередивши захисника, зробив рахунок 4:0. Через 4 хвилини Бензема з передачі Мбаппе котнув м'яч у порожні ворота збірної Казахстану. На 64-й хвилині Тайкенов пробив по своїх воротах. М'яч від штанги залітав у ворота, але Покатилов в останній момент не дозволив ігровому снаряду повністю перетнути лінію. На 75-й хвилині шостий м'яч все ж таки опинився у воротах збірної Казахстану – Рабйо ударом головою під перекладину замкнув подачу Грізманна з правого кута поля. На 82-й хвилині Васильєв у своєму штрафному майданчику збив Гризманна і заробив пенальті. Одинадцятиметровим ударом у правий кут реалізував сам постраждалий. Але на цьому страждання команди гостей не скінчилися. На 87-й хвилині Мбаппе забив свій четвертий м'яч у поєдинку, зробивши рахунок 8:0.

Турнірна таблиця групи D

Наступні матчі відбірного етапу до ЧС-2022 відбудуться 14 листопада. Інформатор стежитиме за перебігом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про хід контрольного матчу Україна – Болгарія та підсумки матчів відбіркового турніру до ЧС-2022, а також про результати поєдинків українців хокейної ліги та баскетбольної Суперліги .

Підписуйтесь на наш Telegram-канал щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі  Інформатор Live . Підписати на канал у Viber можна тут