Франція, Польща та Естонія закликали невідкладно посилити оборонну готовність Європи

Читать на русском

Значна роль приділяється підтримці і залученню України до спільних оборонно-промислових проєктів

Читать на русском
лідери Естонії, Франції та Польщі

Значна роль приділяється підтримці і залученню України до спільних оборонно-промислових проєктів

У вівторок, 5 березня, Естонія, Франція, і Польща наголошують на нагальній потребі зміцнення оборонних спроможностей Європи у контексті відчутної "гонитви з часом". Країни-члени ЄС виступають за суттєве збільшення оборонних інвестицій. Вони наголошують на критичну важливість реалізації стратегічних ініціатив.

Про це пише The Guardian. Озвучені пріоритети нової Європейської оборонної промислової стратегії включають покращення виробничих потужностей для забезпечення армій, мінімізацію залежності в стратегічній сфері, та здатність швидко нарощувати виробництво у кризових ситуаціях.

Окрема увага приділяється збільшенню запасів боєприпасів, розвитку оборонних систем і зміцненню технологічного лідерства ЄС, у тому числі через інноваційні розробки військового та подвійного призначення. Значна роль приділяється також підтримці і залученню України до спільних оборонно-промислових проєктів.

Естонія, Франція, і Польща підкреслюють, що будь-які зволікання чи недостатнє фінансування обраного курсу призведуть до значного зростання витрат у майбутньому. А також стверджують на необхідності швидких та рішучих дій для забезпечення миру та безпеки на континенті.

Підтримка Макрона

У вівторок, 5 березня, Франція висловила свою підтримку чеській ініціативі щодо збору 800 тисяч артилерійських снарядів для України. Країна планує активно долучитися до цього процесу. Президент Франції Еммануель Макрон під час зустрічі з президентом Чехії Петром Павлом наголосив на важливості міжнародної співпраці в пошуку та закупівлі боєприпасів, що будуть сумісні з уже наданою Україні військовою технікою.

Макрон акцентував на різноманітності фінансування ініціативи, вказуючи на можливість застосування двосторонньої мобілізації ресурсів. Зокрема співпраці з третіми країнами, залучення двостороннього фінансування, а також використання коштів Європейського фонду миру.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Сьогодні поговоримо з Наталією Гуменюк про ймовірність спроби наступу росіян, зокрема на Херсон, і можливі наслідки для супротивника. Також розглянемо ситуацію на Чорному морі і можливість відтіснення росіян, щоб запобігти їхнім морським нападам. Речниця Сил оборони півдня України розповість нам про це. Приєднуйтеся до перегляду!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.