"Враховуючи, скільки США вже вклали в допомогу Україні, які гігантські кошти передано захисникам України у вигляді різної бойової техніки, фінансової допомоги, щоб Україна могла вижити та захищати себе, я не можу уявити, що президент Дональд Трамп дозволить Росії знищити Україну"
"Якщо я стану канцлером Німеччини, то висуну Путіну ультиматум щодо України: або завершення війни за 24 години, або я поставлю Україні далекобійні ракети Taurus і дам дозвіл бити ними по території Росії"
Венера пробуде в Козерогу до 7 грудня, тому варто використовувати цей період для просування в кар'єрі, різних справ матеріального характеру
– Одна з улюблених пісень альбому. Трек, який був написаний на одному диханні. Почуття, які проживав у моменті. Відчуваю, як відгукується і дуже вам всім вдячний. Ваша підтримка зараз надважлива для мене, – поділився артист.
В України та Естонії схожа архітектура цифрової держави
В Естонії зʼявиться власна "Дія". Зараз країна вивчає український досвід. Естонські розробники хочуть створити державний застосунок з документами та послугами як у нас.
Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів міністр зовнішньої торгівлі та інформаційних технологій Естонії Крістіан Ярван. Україна добре реалізувала ініціативу Mobile First і розробила урядовий застосунок для розумних пристроїв, який багато країн хотіли б відтворити у себе. Так само Естонія розглядає можливість розробки мобільного додатку на основі українського застосунку "Дія".
"Ми розглядаємо "Дію" на кількох рівнях: програмне забезпечення й варіанти його використання, розробка окремого застосунку та впровадження на його платформі нових послуг. Яким буде % використання в цьому застосунку українського продукту, а скільки естонських напрацювань наші агентства повинні розрахувати найближчими тижнями. Чим більше ми зможемо використати досвіду України та уникнути дублювання вашої роботи, тим краще", - зазначив Ярван.
Він уточнив, що міністерство сподівається швидко реалізувати цей проєкт, оскільки в "Дії" Україна використовує сервіс обміну даними "Трембіта", спільний із X-road, що використовується в Естонії. А також застосувати аналогічний підхід, що і в Україні, для пришвидшення вирішення більшості технічних питань.
"Ми не плануємо переймати вашу технічну інфраструктуру для електронного посвідчення особи, оскільки в Естонії є власна досить зріла й розвинена технологія. А ось те, що ви зробили з біометрією та розпізнаванням обличчя в рамках "Дія ID", вражає і ми сподіваємося скористатися цим досвідом у майбутньому", - резюмував Ярван.
Україна й Естонія вже мають досвід співробітництва у діджитал-проєктах. Зокрема, у 2019 році Міністерство цифрової трансформації та Міністерство економіки та зв’язку Естонської Республіки підписали Меморандум про співпрацю у сфері цифрових трансформацій. Нещодавно вони оновили його. Сфери подальшої співпраці включатимуть три напрямки. Серед них мобільний та орієнтований на користувача цифровий уряд, підтримка безперервності цифрових державних послуг та їхньої стійкості до кібератак, співпраця за напрямом участі України в Єдиному цифровому ринку, в тому числі шляхом взаємного визнання цифрової ідентифікації та підписів.
Нагадаємо, в Україні перевірити оригінальність нотаріальних документів можна буде у додатку "Дія". Крім того, у додатку "Дія" можна буде подати документи на усиновлення дитини.
Також Інформатор писав, у яких країнах можна користуватись додатком "Дія".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.