Головна
Життя
Гаджети
14:47, 22 Вересня
Информатор UA

Интро

В Естонії зʼявиться власна "Дія". Зараз країна вивчає український досвід. Естонські розробники хочуть створити державний застосунок з документами та послугами як у нас. Про це врозповів міністр зовнішньої торгівлі та інформаційних технологій Естонії Крістіан Ярван.Україна добре реалізувала ініціативу Mobile First і розробила урядовий застосунок для розумних пристроїв, який багато країн хотіли б відтворити у себе. Так само Естонія розглядає можливість розробки мобільного додатку на основі українського застосунку "Дія". "Ми розглядаємо "Дію" на кількох рівнях: програмне забезпечення й варіанти його використання, розробка окремого застосунку та впровадження на його платформі нових послуг. Яким буде % використання в цьому застосунку українського продукту, а скількинапрацювань наші агентства повинні розрахувати найближчими тижнями. Чим більше ми зможемо використати досвіду України та уникнути дублювання вашої роботи, тим краще", - зазначив Ярван. Він уточнив, що міністерство сподівається швидко реалізувати цей проєкт, оскільки в "Дії" Україна використовує сервіс обміну даними "Трембіта", спільний із X-road, що використовується в Естонії. А також застосувати аналогічний підхід, що і в Україні, для пришвидшення вирішення більшості технічних питань. "Ми не плануємо переймати вашу технічну інфраструктуру для електронного посвідчення особи, оскільки в Естонії є власна досить зріла й розвинена технологія. А ось те, що ви зробили з біометрією та розпізнаванням обличчя в рамках "Дія ID", вражає і ми сподіваємося скористатися цим досвідом у майбутньому", - резюмував Ярван. Співпраця Естонії та України в рамках цифрової трансформації Україна й Естонія вже мають досвід співробітництва у діджитал-проєктах. Зокрема, у 2019 році Міністерство цифрової трансформації та Міністерство економіки та звязку Естонської Республіки підписали Меморандум про співпрацю у сфері цифрових трансформацій. Нещодавно вони оновили його.Сфери подальшої співпраці включатимуть три напрямки. Серед нихмобільний та орієнтований на користувача цифровий уряд, підтримка безперервності цифрових державних послуг та їхньої стійкості до кібератак, співпраця за напрямом участі України в Єдиному цифровому ринку, в тому числі шляхом взаємного визнання цифрової ідентифікації та підписів. Нагадаємо,в Україніперевірити оригінальність нотаріальних документівможна буде у додатку "Дія". Крім того, у додатку "Дія"можна буде подати документи на усиновленнядитини. Такожписав, уяких країнах можна користуватись додатком"Дія". Підписуйтесь на нашTelegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна

Естонія розробить додаток на основі української "Дії"

Читать на русском
Естонія розробить додаток на основі української "Дії"

В України та Естонії схожа архітектура цифрової держави

В Естонії зʼявиться власна "Дія". Зараз країна вивчає український досвід. Естонські розробники хочуть створити державний застосунок з документами та послугами як у нас. 

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів міністр зовнішньої торгівлі та інформаційних технологій Естонії Крістіан Ярван. Україна добре реалізувала ініціативу Mobile First і розробила урядовий застосунок для розумних пристроїв, який багато країн хотіли б відтворити у себе. Так само Естонія розглядає можливість розробки мобільного додатку на основі українського застосунку "Дія".

"Ми розглядаємо "Дію" на кількох рівнях: програмне забезпечення й варіанти його використання, розробка окремого застосунку та впровадження на його платформі нових послуг. Яким буде % використання в цьому застосунку українського продукту, а скільки естонських напрацювань наші агентства повинні розрахувати найближчими тижнями. Чим більше ми зможемо використати досвіду України та уникнути дублювання вашої роботи, тим краще", - зазначив Ярван.

Він уточнив, що міністерство сподівається швидко реалізувати цей проєкт, оскільки в "Дії" Україна використовує сервіс обміну даними "Трембіта", спільний із X-road, що використовується в Естонії. А також застосувати аналогічний підхід, що і в Україні, для пришвидшення вирішення більшості технічних питань.

"Ми не плануємо переймати вашу технічну інфраструктуру для електронного посвідчення особи, оскільки в Естонії є власна досить зріла й розвинена технологія. А ось те, що ви зробили з біометрією та розпізнаванням обличчя в рамках "Дія ID", вражає і ми сподіваємося скористатися цим досвідом у майбутньому", - резюмував Ярван.

Співпраця Естонії та України в рамках цифрової трансформації

Україна й Естонія вже мають досвід співробітництва у діджитал-проєктах. Зокрема, у 2019 році Міністерство цифрової трансформації та Міністерство економіки та зв’язку Естонської Республіки підписали Меморандум про співпрацю у сфері цифрових трансформацій. Нещодавно вони оновили його. Сфери подальшої співпраці включатимуть три напрямки. Серед них мобільний та орієнтований на користувача цифровий уряд, підтримка безперервності цифрових державних послуг та їхньої стійкості до кібератак, співпраця за напрямом участі України в Єдиному цифровому ринку, в тому числі шляхом взаємного визнання цифрової ідентифікації та підписів. 

Нагадаємо, в Україні перевірити оригінальність нотаріальних документів можна буде у додатку "Дія". Крім того, у додатку "Дія" можна буде подати документи на усиновлення дитини.

Також Інформатор писав, у яких країнах можна користуватись додатком "Дія".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.