Головна
Життя
11:46, 23 Червня
Информатор UA

Интро

Невизначеність, неможливість змінити все й одразу, очікування звісток від рідних та друзів із фронту, невтішні спроби зануритися в побут, щоб почати віднаходити нові сенси в житті. Сьогодні це наша реальність. Про це повідомляєз посиланням наОлександра Аврамчука. Емоції допомагають нам зрозуміти наше ставлення до тих подій та речей, які нас оточують. Часом, коли нова хвиля накриває нас, інстинктивно наше тіло починає боротися за життя.Нервова система самостійно обирає стратегію вижити й, затьмаривши свідомість, бере пульт керування. Але деколи нова хвиля не відпускає нас. Вона пропонує втечу, відмову від того, що насправді хвилювало. Почуття, які зіткані з усвідомлених емоцій та життєвого досвіду, допомагають нам підвестися на ноги, обумовлюють нашу поведінку й впливають на ті переконання, якими ми мотивуємо себе. "Емоції не є хорошими чи поганими, позитивними чи негативними, справедливими чи ні. Вони є частиною нас, і спроба жорстко підкорити їх, те саме, що підкорити . Саме від цих спроб ми втомлюємося більше", - говорить лікар-психолог. Спробуйте почати з таких кроків: Допоможіть собі краще зрозуміти свої емоції, назвавши їх.Коли ви зможете щось назвати (дати йому справжнє/істинне ім), тоді ви зможете про це говорити. Коли ви почнете про це говорити, тоді зможете діяти відповідно; Знайдіть способи визначити емоції та говорити про них, навіть якщо вони не є вашими.Це може бути корисним, щоби пізнавати інших людей, а їм допоможе краще порозумітися зі своїм власним Почніть використовувати прості стратегії щодо емоцій: глибоко видихнути та вдихнути, виразити їх у творчості чи улюбленій справі, попросити про допомогу; Не забувайте хвалити себе, коли говорите про свої емоції (навіть якщо вам не дуже подобаються емоції, які ви зазначили). Деякі емоції дійсно важкі для усвідомлення, і можуть бути випадки, коли ви не матимете бажання чути й говорити про них. У таких випадках відзначте навіть те, що ви почали цю розмову із собою, і пообіцяйте собі поміркувати про них пізніше. Памятайте, що не життєві обставини чи люди змушують нас відчувати ті чи інші емоції або почуття, а ми самі, а точніше наша нервова система. Нагадаємо,допомоги потребують 60% українців. Крім того,подолати психологічні травми можна за допомогою12 простих вправ. Такождопомогти людині пережити втрату близьких. Підписуйтесь на нашTelegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можнатут.

Емоції та втома: як їх подолати і чи варто це робити

Читать на русском
Емоції та втома: як їх подолати і чи варто це робити

Ми втомлюємося від власних емоцій, від невдалих спроб їх контролювати чи від того, що не почуваємося безпечно, відчуваючи їх

Невизначеність, неможливість змінити «все й одразу», очікування звісток від рідних та друзів із фронту, невтішні спроби зануритися в побут, щоб почати віднаходити нові сенси в житті. Сьогодні це наша реальність.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на поради лікаря-психолога Олександра Аврамчука.

Емоції допомагають нам зрозуміти наше ставлення до тих подій та речей, які нас оточують. Часом, коли нова хвиля накриває нас, інстинктивно наше тіло починає боротися за життя. Нервова система самостійно обирає стратегію вижити й, затьмаривши свідомість, бере пульт керування. Але деколи нова хвиля не відпускає нас. Вона пропонує втечу, відмову від того, що насправді хвилювало. Почуття, які зіткані з усвідомлених емоцій та життєвого досвіду, допомагають нам підвестися на ноги, обумовлюють нашу поведінку й впливають на ті переконання, якими ми мотивуємо себе.

"Емоції не є хорошими чи поганими, позитивними чи негативними, справедливими чи ні. Вони є частиною нас, і спроба жорстко підкорити їх, — те саме, що підкорити «океан». Саме від цих спроб ми втомлюємося більше", - говорить лікар-психолог.

Спробуйте почати з таких кроків:

  • Допоможіть собі краще зрозуміти свої емоції, назвавши їх. Коли ви зможете щось назвати (дати йому «справжнє/істинне ім’я»), тоді ви зможете про це говорити. Коли ви почнете про це говорити, тоді зможете діяти відповідно;
  • Знайдіть способи визначити емоції та говорити про них, навіть якщо вони не є вашими. Це може бути корисним, щоби пізнавати інших людей, а їм допоможе краще порозумітися зі своїм власним «океаном»;
  • Почніть використовувати прості стратегії щодо емоцій: глибоко видихнути та вдихнути, виразити їх у творчості чи улюбленій справі, попросити про допомогу;
  • Не забувайте хвалити себе, коли говорите про свої емоції (навіть якщо вам не дуже подобаються емоції, які ви зазначили).

Деякі емоції дійсно важкі для усвідомлення, і можуть бути випадки, коли ви не матимете бажання чути й говорити про них. У таких випадках відзначте навіть те, що ви почали цю розмову із собою, і пообіцяйте собі поміркувати про них пізніше. Пам’ятайте, що не життєві обставини чи люди змушують нас відчувати ті чи інші емоції або почуття, а ми самі, а точніше наша нервова система.

Нагадаємо, психологічної допомоги потребують 60% українців. Крім того, подолати психологічні травми можна за допомогою 12 простих вправ.

Також Інформатор писав, як допомогти людині пережити втрату близьких.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.