Електронний реєстр військовозобов'язаних: Федоров розповів про плюси для чоловіків та ЗСУ

З появою єдиного реєстру інформація про призовників буде змінюватися автоматично

Реєстр "Оберіг"
Електронний реєстр військовозобов'язаних "Оберіг" автоматизує роботу військкоматів

Для роботи єдиного електронного реєстру військовозобов'язаних "Оберіг" вже відцифрували понад 90% необхідної інформації. Тепер, коли людина буде приходити у військкомат, дані про неї вже будуть знаходитися в цій системі. Завдяки цьому зникнуть черги та паперові папки з документами. А в ЗСУ зможуть легко бачити, що відбувається з мобілізацією та скільки в Україні є військовозобов'язаних.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. За його словами, єдиний електронний реєстр військовозобов'язаних "Оберіг" вводили в експлуатацію ще до початку повномасштабного вторгнення рф, його наповнювали досить довго.

"По суті, перша задача була - це відцифрувати папочки (з інформацією про військовозобов'язаних - ред.), внести їх в систему, для того, щоб ця інформація була онлайн. І коли ви приходите до військкомату, вона вся була в вашій справі і не потрібно було шукати цю інформацію. Тоді відразу в режимі реального часу зрозуміло для Збройних сил України, а що взагалі відбувається з мобілізацією, а скільки є військовозобов'язаних, а де вони навчалися - тобто для того, щоб робити якесь прогнозування. Цей етап закінчився, більше ніж 90% вже відцифровано саме цієї інформації", - повідомив Федоров.

За словами міністра, тепер все буде побудовано таким чином, що коли людина приходить у військкомат, дані про неї вже будуть знаходитися в цій системі. Йдеться про автоматизацію роботи військкоматів, що прибере черги, віконця тощо. Також мова йде про якісні дані, які дозволяють ЗСУ та головнокомандувачу приймати управлінські рішення - яку кількість людей мобілізувати, хто йому потрібен і так далі.

"Це відкриває можливості відображення якихось документів, якщо ми говоримо про "Дія.Мілітарі", наприклад, що ви є військовозобов'язаним, якщо це потрібно. Тобто з'являється реєстр, який можна використовувати. Ось в принципі для цього потрібен "Оберіг"", - додав Федоров.

Він зазначив, що наразі при одруженні чоловік має сповістити про це військкомат. З появою єдиного реєстру ця інформація може змінюватися автоматично - непотрібно буде кожного разу приходити в військкомат для того, щоб сповістити його про те, що в житті людини щось змінилося.

Міністр додав, що наразі немає жодного інтерфейсу комунікації громадян з військкоматами через реєстр. Йдеться лише про автоматизацію для спілкування співробітника військкомату з військовозобов'язаним - йому не потрібно буде бігти і брати папочку з документами.

"Напевно, ідеально для того, щоб також спростити процес, зробити певну комунікацію, коли людина зможе ставати на облік онлайн, не потрібно буде приходити у військкомат", - підсумував Федоров.

Реєстр військовозобов'язаних "Оберіг"

В Україні в жовтні запрацював електронний реєстр військовозобов'язаних. В Міністерстві оборони Україні повідомляли, що тепер мають можливість виявляти усіх, хто підлягає мобілізації, навіть якщо людина ігнорує повістку та не оновлює свої дані у ТЦК.

До слова, закон про єдиний електронний реєстр Верховна Рада ухвалила ще у 2017 році. Формально його запустили у березні 2022 року, але без повної бази щодо військовозобов'язаних. Наразі реєстр заповнили на 90% та він вже виконує свої функції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube