Суд дозволив Лапіну покидати місце проживання виключно задля проведення лікування
Суд у п'ятницю, 4 квітня, змінив запобіжний захід для Іллі Лапіна, який є фігурантом справи про неналежну оборону Харківської області. Полковника звільнили під цілодобовий домашній арешт. Це рішення було ухвалене з урахуванням стану здоров’я підозрюваного за клопотанням сторони обвинувачення.
Про те, що полковника Іллю Лапіна випустили під домашній арешт йдеться у повідомленнях Офісу Генпрокурора та юридичної компанії "Міллер". Офіс генпрокурора пояснив, що суд дозволив Лапіну покидати місце проживання виключно задля проведення лікування.
Сторона обвинувачення сама ініціювала зміну запобіжного заходу, зважаючи на похилий вік підозрюваного, численні хвороби та його погіршений стан здоров’я. Підозрюваний — екскомандир 415 батальйону 125 бригади територіальної оборони.
Адвокати Лапіна назвали це рішення позитивним результатом своєї роботи та заявили про готовність продовжувати боротьбу, використовуючи всі правові механізми, щоб довести необґрунтованість переслідування свого клієнта.
Як відомо, в ході судового засідання 19 березня Лапіну стало зле. Тоді лікарів екстреної допомоги викликали прямо до зали суду. Медики оглянули полковника та ознайомилися з його медичними документами. Захист наголошував, що Лапін має третю групу інвалідності, хронічні захворювання та проблеми з легенями. Останніми тижнями він перебував у медичному стаціонарі слідчого ізолятора через значне погіршення стану здоров’я.
Працівники Державного бюро розслідувань спільно зі Службою безпеки України 20 січня затримали екс-командирів: двох генералів і полковника, яких підозрюють у службовій недбалості, що призвела до втрати частини територій Харківської області в травні 2024 року. За даними джерел УП, мова йде про бригадного генерала Юрія Галушкіна, генерал-лейтенанта Артура Горбенка та полковника Іллю Лапіна.
Як зазначає ДБР у своєму повідомленні, слідство встановило, що бригадний генерал Галушкін обрав для оборони 125-ї бригади територіальної оборони позиції, які не відповідали її бойовим можливостям, хоча мав у розпорядженні інші підрозділи, здатні підтримати ці позиції.
Водночас, за версією слідства, колишній командир 415-го батальйону 23-ї окремої мотострілецької бригади полковник Лапін не організував оборонні дії у населених пунктах Стрілеча, Красне, Липці та Слобожанське.
Згідно зі звинуваченнями ДБР, під час відбиття наступу противника офіцер не повідомив старшому командиру результати оборонного бою, не вжив заходів для припинення самовільного залишення позицій 12 військовослужбовцями батальйону та віддав бойовий наказ без отримання відповідного розпорядження від старшого керівництва. Крім того, Лапін також проігнорував і не виконав наказ командира бригади щодо повернення втрачених позицій.