За Сергія Пашинського внесли понад 272 мільйони гривень застави
У вівторок, 27 лютого, за екснардепа Сергія Пашинського, якого підозрюють у незаконному заволодінні нафтопродуктами на майже мільярд гривень, внесли заставу. Її розмір складав 272,5 млн грн. Тепер Пашинський вийшов із СІЗО.
Як повідомив Сергій Пашинський на сторінці у Facebook, заставу внесли підприємства-члени Національної асоціації підприємств оборонної промисловості. Також він заявив, що вважає звинувачення проти нього "фейковими".
"Я дуже вдячний за таку колосальну підтримку, але мені водночас дуже соромно, що кошти, які повинні були бути використані для виробництва зброї, використані на заставу для мене по фейкових звинуваченнях...Крім того, ми вже подали заяву про злочин щодо фальсифікації нібито моїх «розмов»!" - написав він.
12 лютого СБУ, НАБУ та САП оголосили про підозру колишньому народному депутату у справі про незаконне привласнення та продаж 97 тисяч тонн конфіскованих нафтопродуктів для потреб армії. Того ж дня, НАБУ опублікувало запис розмови Пашинського з бізнесменом Сергієм Тищенком, які обговорювали арешт рахунків компанії "Укройлпродукт" та нафтопродуктів. 13 лютого, ВАКС вирішив відправити Тищенка в СІЗО на два місяці з можливістю внесення застави в розмірі 363 мільйонів гривень.
Справа Пашинського стосується 2014 року, коли держава конфіскувала майже 100 тисяч тонн нафтопродуктів у структурах, пов'язаних з бізнесменом Сергієм Курченком, близьким до експрезидента-втікача Віктора Януковича. СБУ повідомила, що за допомогою Пашинського ці нафтопродукти було передано для реалізації профільному держпідприємству для наповнення держбюджету. Після цього вони були продані за заниженими цінами групі компаній, власником яких був бізнес-партнер Пашинського.
Для створення ілюзії, що нафтопродукти були передані для потреб Міністерства оборони, держпідприємство здійснило відповідні поставки на комерційній основі, за які Міноборони отримало плату. Однак, за даними СБУ, лише 1,6% цих нафтопродуктів насправді були від Курченка, решта були закуплені в росії та Білорусі. У 2020 році суд вирішив конфіскувати нафтопродукти та кошти, отримані від їхньої реалізації, на користь держави. Однак слідство виявило, що весь обсяг нафтопродуктів та кошти були вже привласнені учасниками злочинної організації, і держбюджет зазнав збитків у розмірі не менше 967 мільйонів гривень.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Від білоруської влади звучать цікаві заяви, зокрема, міністр оборони Білорусі Віктор Хренін в інтерв'ю російським пропагандистам заявив про наявність українських військ біля кордону з Білоруссю. Чи ці заяви є штатними або намаганням ескалувати ситуацію? Це питання ми обговоримо з білоруським добровольцем Яном Рудиком.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.