Ексгенерал СБУ Наумов підробляв документи, щоб уникнути покарання у Сербії: раніше його випустили з тюрми

Йому повідомили про підозру, але ДБР наразі розслідує ще низку проваджень щодо нього, зокрема, проти незаконного збагачення

Підозра Андрію Наумову
Ексочільнику ГУВБ СБУ Наумову оголосили нову підозру. Колаж: Інформатор

Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про нову підозру ексначальнику Головного управління внутрішньої безпеки СБУ. Цього разу – за підробку офіційних документів. Зробив він це для уникнення кримінальної відповідальності у Сербії.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань. За даними ЗМІ, йдеться саме про ексгенерала Андрія Наумова, якого президент Володимир Зеленський називав зрадником.

Зазначається, що після затримання сербськими правоохоронцями за відмивання грошей , він вирішив підробити офіційні документи, щоб створити хибне уявлення у правоохоронних та судових органів Сербії щодо законності походження коштів та майна. Зокрема, він підробив договір позики (поворотної фінансової допомоги), начебто укладений між його батьком та третьою особою. Крім того – акт надання коштів до Договору позики, начебто укладеного між його батьком та цією ж особою.

Після отримання фальшивих документів Наумов передав їх Спеціалізованому антикорупційному департаменту Вищого суду в сербському місті Ніш. Втім, слідбчі ДБР та прокуратура разом із сербськими правоохоронями встановили факт підробки та передали дані до суду.

“Колишньому начальнику ГУВБ СБ України повідомлено про підозру у вченні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України, а саме в організації підроблення офіційних документів, які видаються чи посвідчуються особами, які мають право видавати чи посвідчувати такі документи, і які надають права або звільняють від обов’язків, з метою використання їх підроблювачем чи іншою особою вчинене за попередньою змовою групою осіб”, – йдеться у повідомленні.

Справи проти Наумова

Ще 7 червня 2023 року екскерівника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова затримали у Сербії. Але видати його Україні суд відмовився. Серед аргументів було й те, що в Україні для нього нібито може бути загроза життю та начебто є сумнів щодо об'єктивності слідства - мовляв глава держави вже виніс публічно "вердикт про зраду", сформувавши настрої у суспільстві. Але Сербія відкрила проти Наумова справу і довела, що він винен у фінансових махінаціях - суддя дав йому рік тюрми. У січні цього року він вийшов на волю.

Печерський районний суд Києва заочно обрав Наумову запобіжний захід у вигляді арешту після того, як Державне бюро розслідувань повідомило про підозру у шахрайському заволодінні 3,2 млн грн. В Україні Наумова оголосили у розшук. 

Коли Андрій Наумов працював в СБУ, його називали “головою і руками” Івана Баканова - очільника цього силового відомства. Як тільки стало зрозуміло, що Наумов насправді міг передавати спецслужбам рф секретні дані щодо ЧАЕС, Баканова звільнили з поста керівника СБУ, а Зеленський влаштував кадрову зачистку в СБУ.

У травні 2024-го йому оголосили підозру у незаконному збагаченні на суму понад 32 мільйони гривень. Намова оголосили у міжнародний розшук, адже наразі він перебуває не в Україні.

Нагадаємо, що 31 березня президент Володимир Зеленський заявив, що двох українських генералів позбавили звання через те, що вони виявились зрадниками. Йшлося про ексначальника головного управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України Наумова Андрія Олеговича та ексначальника УСБУ у Херсонській області Криворучка Сергія Олександровича. Це фактично було обвинувачення генерала Наумова у "здачі Чорнобиля" росіянам. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube