Ексгенерал СБУ Наумов оголошений у міжнародний розшук Інтерполом через фінансові махінації - ДБР

Колишнього начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ підозрюють у привласненні 3,2 мільйона гривень

Екс-генерал СБУ Андрій Наумов
Затриманий у Сербії Наумов тепер перебуває в міжнародному розшуку

Колишній начальник Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрій Наумов тепер офіційно в міжнародному розшуку за запитом ДБР. Його підозрюють у привласненні мільйонів гривень. Тому Інтерпол видав червоне оповіщення з його ім'ям.

Як повідомляє пресцентр ДБР, Наумова звинувачують у шахрайському заволодінні коштами державного підприємства на 3,2 мільйона гривень.

"За запитом Державного бюро розслідувань Інтерпол оголосив міжнародний розшук колишнього начальника Головного управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України", - зазначено у повідомленні.

Червоне оповіщення з'явилося в базах Генерального секретаріату Інтерполу 26 серпня. Судячи з опублікованого фото, мова йде про ексначальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова. Зокрема, ДБР підозрює його у шахрайському заволодінні понад 3,2 мільйона гривень, коли він очолював державне підприємство у 2019-2021 роках.

Як повідомили в ДБР, Наумова затримали 7 червня 2022 року під час спроби перетнути кордон між Сербією та Північною Македонією. При ньому виявили 592 тисячі євро, 120 тисяч доларів і два дорогоцінні камені.

Ексгенерал СБУ Наумов оголошений у міжнародний розшук Інтерполом через фінансові махінації - ДБР 1

Що відомо про Андрія Наумова

Андрій Наумов - колишній керівник управління внутрішньої безпеки СБУ. До вересня 2023 року він переховувався в Сербії, де був засуджений за відмивання грошей. В Україні його підозрюють у серйозніших злочинах - на початку повномасштабного вторгнення президент Володимир Зеленський назвав утікача Наумова зрадником. 

Відповідно до відкритих джерел, з літа 2019 до липня 2021 року він очолював Головне управління внутрішньої безпеки СБУ. Напередодні російського вторгнення Наумов покинув Україну. Під час вторгнення в лютому 2022 року він допоміг російським військам захопити Чорнобильську АЕС (раніше Наумов працював у Державному агентстві з управління зоною відчуження Чорнобильської АЕС).

Нагадаємо, 29 вересня 2023 року суд у Сербії засудив Наумова до одного року позбавлення волі за відмивання грошей. Втім, видати його Україні суд Сербії відмовився. Серед аргументів було й те, що в Україні для нього нібито може бути загроза життю та начебто є сумнів щодо об'єктивності слідства - мовляв, глава держави вже виніс публічно "вердикт про зраду", сформувавши настрої у суспільстві. 

У травні 2024 року йому було пред'явлено підозру у незаконному збагаченні, а в червні – у підробленні офіційних документів. Печерський районний суд Києва заочно обрав Наумову запобіжний захід у вигляді арешту після того, як Державне бюро розслідувань повідомило про підозру у шахрайському заволодінні 3,2 млн грн. В Україні Наумова оголосили у розшук. 

Коли Андрій Наумов працював в СБУ, його називали “головою і руками” Івана Баканова - очільника цього силового відомства. Як тільки стало зрозуміло, що Наумов насправді міг передавати спецслужбам РФ секретні дані щодо ЧАЕС, Баканова звільнили з поста керівника СБУ, а Зеленський влаштував кадрову зачистку в СБУ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube