Геґсет здобув підтримку всіх, крім трьох республіканців, отримавши перемогу з результатом 51 проти 50
Сенат США із невеликою перевагою затвердив Піта Геґсета в п’ятницю, 24 січня, на посаді міністра оборони, що стало перемогою для нової адміністрації президента Дональда Трампа. 44-річний кандидат успішно спростував звинувачення у сексуальному насильстві, публічному пияцтві, інтоксикації та жорсткому ставленні до жінок. Колишній ведучий Fox News і військовий ветеран Геґсет здобув підтримку всіх, крім трьох республіканців, отримавши перемогу з результатом 51 проти 50.
Про призначення Піта Геґсета новим міністром оборони США пише USA Today. Зазначається, що сенатори Ліза Мурковські з Аляски, Сьюзен Коллінз із Мену та Мітч Макконнелл із Кентуккі, колишній лідер республіканців у Сенаті, який раніше конфліктував із Трампом, приєдналися до всіх демократів і проголосували проти. Геґсет особисто був присутній на голосуванні, що для нього є нетиповим явищем.
Макконнелл у своїй заяві зазначив, що керівництво Збройними силами США є "величезною та урочистою відповідальністю". Очолювати 3 мільйони військовослужбовців із бюджетом у 1 трильйон доларів – це "щоденне випробування з величезними наслідками для безпеки американців та наших глобальних інтересів".
"Пан Геґсет поки що не продемонстрував, що зможе пройти це випробування", — сказав він. "Але, обіймаючи цю посаду, наслідки провалу є такими ж серйозними, як ніколи раніше".
Сенатор Роджер Вікер, республіканець із Міссісіпі, голова Комітету з питань збройних сил, який курував процес затвердження кандидатури Геґсета, сказав, що заздалегідь знав про результат голосування Макконнелла. Він додав, що не читав заяву колишнього лідера республіканців, але чув, що вона була "досить відвертою".
Сенатор Джек Рід, провідний демократ у Комітеті з питань збройних сил, який від самого початку виступав проти затвердження Геґсета, заявив, що поважає результати голосування, але буде "стежити за ним, як яструб, як це робив із попередніми міністрами від обох партій". "Я вимагатиму відповідальності", — йдеться у заяві Ріда.
Геґсет тепер керуватиме найбільшим урядовим агентством країни, до складу якого входять 3 мільйони військовослужбовців і цивільних осіб, а також бюджет у 850 мільярдів доларів, що підпорядковується Пентагону.
Затвердження кандидатури Геґсета здавалося під загрозою після того, як його колишня родичка – у підписаних свідченнях, переданих Комітету Сенату з питань збройних сил – заявила, що Геґсет впадав у п'яну лють, втрачав свідомість і блював від випивки, а також лякав свою колишню дружину до такої міри, що вона ховалася від нього в шафі. Його колишня дружина також дала свідчення ФБР про пияцтво Геґсета, і ця інформація була передана сенаторам Роджеру Вікеру та Джеку Ріду, відповідно республіканському голові комітету та провідному демократу.
Його призначення також було затьмарено восьмирічним звинуваченням у сексуальному насильстві. Геґсет виплатив компенсацію жінці, яка після інциденту із сексуальним контактом, пов’язаним із алкоголем, на консервативній конференції в готелі Каліфорнії звернулася за лікуванням через сексуальний напад, щоб вона не говорила про це публічно.
Під час процесу затвердження також надходили повідомлення про надмірне вживання алкоголю Геґсетом. Організація ветеранів, яку очолював Геґсет, звільнила його через зловживання алкоголем, а, за даними звіту New Yorker, опублікованого в грудні, його бачили п'яним або в стані алкогольного сп’яніння під час роботи на Fox News.
Під час слухання щодо затвердження Геґсета в Комітеті Сенату з питань збройних сил минулого тижня демократи також порушили питання про його минулі висловлювання проти участі жінок у бойових ролях у військових силах.
Хоча за кілька тижнів до голосування Геґсет відійшов від своєї позиції, демократи звернули увагу на його нещодавній коментар у подкасті незадовго до призначення: "Я прямо кажу, що ми не повинні мати жінок у бойових ролях". Ці слова обурили жінок-ветеранок і законодавців, які попередили, що усунення жінок із таких ролей матиме серйозні наслідки для армії.
Минуле Геґсета, особливо його мінімальний досвід роботи в уряді, суттєво відрізняється від попередніх міністрів оборони. Але його критика військового керівництва – що воно нібито нехтує своєю основною місією ведення війни, натомість приділяючи увагу ініціативам із різноманітності та культурній чутливості – відповідає риториці боротьби з "вокізмом", яка є центральною в політичному підході Трампа.