До цього пакета допомоги Києву увійдуть ракети ППО, боєприпаси та обладнання для винищувачів F-16
Міністр оборони США Ллойд Остін, який покидає свою посаду, оголосив 9 січня про пакет допомоги Україні на 500 мільйонів доларів. Черговий пакет охоплює ракети ППО, боєприпаси та обладнання для винищувачів F-16. Це остання допомога адміністрації Джо Байдена напередодні зміни влади у Білому домі.
Пакет допомоги був оприлюднений на саміті в Рамштайні в Німеччині. Очікується, що це буде останній оборонний транш США, наданий адміністрацією Байдена до вступу Дональда Трампа на посаду 20 січня.
Неминуче повернення Трампа в Білий дім викликало занепокоєння щодо майбутньої підтримки України з боку США, оскільки новообраний президент часто критикував допомогу, надану адміністрацією Байдена Києву.
Майбутні зміни в керівництві США також поставили під сумнів майбутнє Контактної групи з оборони в Україні (UDCG) у форматі Рамштайн, коаліції з 57 країн, яка координує допомогу Україні з квітня 2022 року.
"Місяць за місяцем члени цієї Контактної групи допомагали надавати, виробляти та підтримувати системи та боєприпаси, які потрібні Україні.Тож ми не повинні опускати руки. Ось чому я сьогодні оголошую про ще один президентський пакет, який оцінюється приблизно в 500 мільйонів доларів", — сказав Остін у своєму виступі на зустрічі разом із президентом Володимиром Зеленським та міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом.
За словами Остіна, допомога включає додаткові ракети для української протиповітряної оборони, більше боєприпасів, а також більше боєприпасів "повітря-земля" та інше обладнання для підтримки українських F-16.
Близько 3,8 мільярда доларів залишаються виділеними для України в рамках повноважень поки що чинного президента, що дозволяє Вашингтону постачати Києву озброєння та обладнання безпосередньо зі запасів Пентагону. Майбутнє цих коштів під час нової адміністрації Трампа є невизначеним.
Остін, який востаннє бере участь у саміті як міністр оборони, підкреслив прогрес групи Рамштайн за більш ніж два з половиною роки існування, включаючи формування восьми "коаліцій щодо можливостей" на чолі з 14 країнами та Україною.
"Група керівництва коаліції знову зібралася… і вони схвалили дорожні карти коаліції можливостей до 2027 року", – сказав Остін.
За словами міністра оборони США, країни UDCG виділили Україні допомогу на суму понад 122 мільярди доларів протягом повномасштабної війни.
"Ось фундаментальна істина: боротьба України має значення для всіх нас. Як я сказав тут, у Рамштайні, ще на нашій першій зустрічі у квітні 2022 року, війна Путіна "це виклик для вільних людей усього світу", — резюмував Остін.
Трамп критикував допомогу Україні
Трамп критикував витрати США на Україну та пообіцяв швидко покласти край війні, не повідомляючи подробиць. Кажуть, що його команда розглядає план, згідно з яким європейські війська будуть керувати демілітаризованою зоною в Україні. Зеленський продовжує виключати передачу території Росії, яка контролює частину України, розмір якої приблизно дорівнює штату Пенсільванія.
Кілька союзників по НАТО нещодавно оголосили про великі пакети військових пожертвувань Україні. Німеччина планує поставити в Україну обладнання на 680 доларів. Норвегія виділила понад 2 мільярди доларів, а Сполучене Королівство зобов’язалося виділяти близько 3,7 мільярда доларів щорічно. Данія, Естонія та Латвія зараз увійшли до трійки найбільших постачальників допомоги Україні у відсотках від валового внутрішнього продукту.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.