Сьогодні путін в росії заважає всім
Відомий російський “філософ” та пропагандист Олександр Дугін у ніч на 11 листопада написав пост, у якому фактично запропонував принести путіна у жертву. Він його швидко зніс, але скрини полетіли по сіті. На думку мракобіс Дугіна, в Росії реальне самодержавство і саме цар несе відповідальність за всі невдачі. Здача Херсона, на його думку, як і на думку багатьох російських Z-патріотів, стало переломним на цьому ганебному шляху невдач.
У цьому тексті Олександр Дугін згадує фундаментальне дослідження Джеймса Фрезера, на основі якого була написана популярна багато десятиліть книга “Золота гілка”. У ній дуже ретельно, порівнюючи отриманим зі спостереження за наявними у ХІХ столітті первісними суспільствами фактами з матеріалами фольклору та старовинних писемних пам’яток, дослідник описує страшну долю царів у примітивних народів.
У них цар мав абсолютну владу над своїми підданими. Але натомість мав забезпечувати добробут суспільству. Він відповідав за наявність дичини у лісі, своєчасні дощі, що ллються на поля, за багатий врожай та відсутність епідемій. Якщо він не справився зі своїми обов’язками, його вбивали, приносячи в жертву богам. Інколі цар вмирав після тяжких тортур.
Чи можливо таке у ХХІ сторіччі? Враховуючи, наскільки популярні серед російської еліти магічні практики, шаманські обряди та астрологічні прогнози, це не виглядає неймовірним. Сам путін часто називав себе візунчиком. І це відповідало дійсності. Зростання цін на енергоносії під час його президентства дозволяло йому реалізовувати будь-які проєкти. Він обрав розповсюджувати світом корупцію та розв’язувати війни. Але вбивства людей у Чечні, Грузії та Сирії світова спільнота воліла не помічати. Зухвале захоплення Криму та розв’язування війни на Донбасі для путіна закінчилось з боку світового суспільства висловлювання “глибокої стурбованості” та символічними санкціями. Але у 2022 році ситуація кардинально змінилась. Зараз путіна починають критикувати з різних боків. І найкраще, що він зможе зробити - просто зникнути. Давайте подивимось, чиє невдоволення викликав російський диктатор.
Голова Центробанку росії Ельвіра Набіулліна у ході форуму Finopolis відмовилась відповідати на питання про межі падіння російської економіки та терміни її виходу на траєкторію зростання. "Я так не люблю шукати дно", - пояснила вона. На думку Набіулліної, говорити про близькість кризи до завершення поки що зарано. Перед цим під час виступу в Держдумі вона вказала, що санкції дуже потужні, їх дія триває, відгородитися від їх впливу неможливо.
Голова Сбербанку рф Герман Греф на цьому ж форумі заявив: одному з економічних форумів: “Вихід іноземних компаній /інвесторів з російського ринку веде до послаблення внутрішньої конкуренції і здатності підприємств, що залишаються, до інновацій. Місцевий бізнес не здатний підтримувати високу щільність конкуренції. З виходом великих західних компаній, рф втрачає доступ до передових знань і технологій, і єдине на що може розраховувати – це створення альтернативних технологій, які апріорі відставатимуть від границі технологічних можливостей. Насамперед, це стосується програмного забезпечення, машин, обладнання. Проблеми у технологічному відставанні посилюються через зарегульованість російських ринків і «відтік мізків» рф (до 2025 року може виїхати 200 тис. айтішників). Все це неминуче вестиме до втрат у прогресі та у довгостроковій конкурентоспроможності рф на глобальних ринках”.
Греф знає, про що говорить. За різними оцінками майже чверть з найбільших західних компаній вийшла з російського ринку, продавши бізнес або просто його звернувши зафіксувавши втрати, ще близько третини суттєво обмежили свою діяльність. Вихід інвесторів разом із секторальними і технологічними санкціями створили ефект уповільненої бомби, яка неминуче веде до деградації цілих секторів економіки.
В авіа галузі 95% всіх перевезень до війни здійснювалась літаками іноземного виробництва. Фармацевтика залежить на 80% від імпортної сировини. Навіть такі нетехнологічні сектори як птахівництво та вирощування овочів в рф критично залежать від імпортних складових.
В цьому контексті скорочення споживання російських вуглеводнів з боку західних країн, яке не буде компенсовано поставками в інші країни (Китай, Індію, Туреччину), вестиме до втрат у бюджетних надходженнях та резервах Центробанку рф. Санкції разом із технологічною деградацією, що вже дається взнаки у ненафтовому секторі, скорочення доходів від вуглеводнів, викликають у досвідчених фінансистів путіна дійсно похмурі очікування, у порівнянні з якими криза 2008-2009 все частіше називається «квіточками».
Знищивши реальну опозицію, вбивши Бориса Нємцова та посадивши до в’язниці Олексія Навального, путін сподівався убезпечити себе. Комуністи та ЛДРР залишились єжиними дозволеними формами опозиції. Отримуючу підтримку противників путіна, ці, колись фейкові, структури починають демонструвати зачатки суб’єктності.
Депутати-комуністи з кількома колегами з інших фракцій підготували думський запит до Міноборони з проханням пояснити сенс залишення Херсону. До адресата він не дійшов, оскільки питання було знято з розгляду єдиноросівською більшістю. Голова Держдуми В'ячеслав Володін не коментував херсонські маневри.
Ведуча Першого каналу Анастасія Кашеварова у своєму телеграм-каналі звернулася до віри у те, що здавання Херсона — це не договірняк. «Хапнули величезний шматок, подавилися, а тепер зригуємо. І Ізюм відригнули, і Балаклію, і Лиман. Пережували купу людей і відригнули. У чому великий задум? — цікавиться колишня радниця Володіна.
Володимир Соловйов вважав, що осіння кампанія "поки явно не на нашу користь", і зазначив, що чий це прорахунок - незрозуміло, тому що "ніхто з військових не вийшов і не прийняв на себе удар і не сказав, що це я винен".
Андрій Норкін з НТВ підхопив думку-жарт про те, що коментувати херсонські події в жодному разі не можна: у разі засудження це стаття 280.3 КК РФ про дискредитацію армії, а у разі підтримки — 280.1 заклики до порушення територіальної цілісності. "Я не хочу у в'язницю", - сказав ведучий програми "Місце зустрічі". Його колега Іван Трушкін ніби розвинув тему: «Мені здається, що це величезна помилка, коли люди ставляться до військових подій як футбольного матчу. Я за 16 років у професії отримав одне важливе вміння: вчасно завалити сьорбало своїх емоцій».
Політолог та екс-депутат Сергій Марков назвав демонстрацією «повного усунення» переговори президента Путіна з головами ЦАР та Вірменії «у критичні дні виходу з Херсона». Потім нагадав, що треба робити: «Тривога в суспільстві, сум'яття в думках у багатьох. І зараз особливо важливо повторювати: ми підтримуємо президента Володимира Путіна і довіряємо керівництву армії Росії. І ці слова можна повторювати багато разів».
Телеграм-канали з різними назвами, але з обов'язковою в них буквою Z, то засмучуються, то намагаються підбадьоритися. Квінтесенцією можна назвати таке голосування: Здача Херсона це: «Крах та початок кінця, чи штатна робоча ситуація»? Проголосували 14 тисяч осіб, підсумок на вечір 11 листопада – 52%/48%.
Що це все означає? Лише те, що путін заважає всім. Він недостатньо кровожерливий для Z-патріотів. У той же час, путін - це людина, з якою ніхто у світі не готвий говорити. Він заважає самим фактом свого існування власному уряду, який намагається врятувати російську економіку, та олігархам, які намагаються врятувати свої активи. Ці люди розуміють, що навіть початку розмови про послаблення санкцій не буде, поки путін сидить у Кремлі. Тож, чекаємо, що буде з “Царем дождів”, який усім заважає.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.