ДТЕК звинуватив пенсіонерку у втручанні в роботу лічильника та вимагає 10 384 гривень - що вирішив суд

Жінка відкидає звинувачення ДТЕК та зазначає, що споживає однакову кількість електроенергії

ДТЕК
ДТЕК донарахував пенсіонерці за електроенергію 10 384 гривень за втручання в роботу лічильника

Працівники ДТЕК зафіксували порушення за адресою пенсіонерки, яке полягає у пошкодженні лічильника. Їй донарахували за необліковану електроенергію 10 384 гривень. Однак вона запевняє, що споживає однакову кількість електроенергії. Про це йдеться у рішенні Білоцерківського міськрайонного суду Київської області, опублікованому 13 серпня 2024 року.

Технічною перевіркою проведеною «ДТЕК Київські регіональні електромережі» 02.09.2022 року за адресою жінки виявили порушення ПРРЕЕ: пошкодження розрахункового лічильника електричної енергії (виявлено отвір в корпусі лічильника). За підсумками перевірки складено акт про порушення та нараховано суму вартості електричної енергії, необлікованої внаслідок порушення у розмірі 10 384 гривень за період з 02.03.2022 року по 01.09.2022 року (шість календарних місяців, що передували дню виявлення порушення). Вона вказує, що до складання акту про порушення, після складання та заміни лічильника, споживала та споживає однакову кількість електроенергії, навіть показники зменшились, що пояснюється встановленням нового та більш точного лічильника та свідчить про те, що не використовувала безобліково електроенергію.

"Відповідачка по справі пенсіонерка, 1943 року народження, тобто на момент складання акту про порушення їй виповнилось 79 років, проживає у квартирі одна протягом останніх 20 років, має пільгу «дитина війни», у квартирі навіть відсутня мікрохвильова пічка та електричний чайник, тому безглуздо навіть уявляти, що пошкодила електричний лічильник, безобліково використовувала електроенергію. Виникає питання - як стара жінка, яка проживає самотньо у квартирі, без знання будови приладу обліку і в якому саме місці потрібно зробити отвір у корпусі лічильнику для його зупинки та без остраху бути ураженою електричним струмом могла це фізично зробити? При цьому, електричний лічильник знаходиться на сходовому майданчику багатоквартирного будинку і до лічильника має доступ хто завгодно", - вказується у матеріалах справи. 

Що вирішив суд? 

Суд задовольнив позов жінки. З жінки на користь приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київські регіональні електромережі» стягнуть вартість безоблікової використаної електроенергії у розмірі 10 384 гривень, вартість проведеної експертизи у розмірі 15 487 гривень та судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 2 684 гривень, всього 28 556 гривень. 

"З копій рахунків за електроенергію за період з березня 2022 року по грудень 2022 року вбачається, що відповідачка кожного місяця зчитувала фактичні покази з лічильника та надавала їх оператору системи розподілу, згідно з якими розрахунок електричної енергії проводився по фактичних показниках лічильника електроенергії водночас дій щодо своєчасного письмового повідомлення оператора системи розподілу, в цьому випадку ПрАТ ДТЕК «Київські регіональні електромережі», до виявлення порушення представниками оператора системи розподілу, про виявлені пошкодження засобів вимірювальної техніки, не вчинила та належних і достатніх доказів того, що вказані порушення виникли не з її вини до суду не надала", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube