Друга після США: WP назвала державу, яка надіслала Україні більше снарядів, ніж всі країни ЄС

Читать на русском

Південна Корея стала більшим постачальником артилерійських боєприпасів для України, ніж усі країни ЄС разом узяті

Читать на русском
Постачання 155-мм снарядів від Південної Кореї
Постачання 155-мм снарядів було проблемою на початку вторгнення рф

Південна Корея стала більшим постачальником артилерійських боєприпасів для України, ніж усі країни ЄС разом узяті

Південна Корея передала Україні більшу кількість 155-мм снарядів, ніж всі країни Європи разом взяті. Цьому посприяли Сполучені Штати Америки. При чому, закони Південної Кореї забороняли надсилати боєприпаси в зони бойових дій.

Про це пише The Washington Post. Зазначається, що після початку широкомасштабного вторгнення росії проблемою стало постачання 155-мм снарядів, які дозволили б Україні конкурувати з величезним артилерійським арсеналом росії.

Видання зазначає, що у Пентагоні підрахували, що Києву потрібно 90 тисяч й більше снарядів на місяць. У той час як виробництво в США зростало, воно ледь перевищувало одну десяту цього.

Південна Корея мала величезну кількість боєприпасів, наданих США, але її закони забороняли надсилати зброю в зони бойових дій. Пентагон підрахував, що близько 330 тисяч 155-мм снарядів можна було б перекинути повітрям та морем протягом 41 дня, якби Сеул вдалося переконати.

"Високопоставлені посадовці адміністрації розмовляли з колегами в Сеулі, які були сприйнятливими, поки положення було непрямим. Снаряди почали надходити на початку року, що зрештою зробило Південну Корею більшим постачальником артилерійських боєприпасів для України, ніж усі європейські країни разом узяті", - йдеться в матеріалі The Washington Post.

Допомога Південної Кореї

У травні цього року стало відомо, що за конфіденційною домовленістю Південна Корея передає снаряди США, а Сполучені Штати в подальшому організовують їх відправлення в Україну. Про це повідомило видання The Wall Street Journal з посиланням на чиновників США.

"Це рішення знаменує собою поворот із боку Сеула, який у листопаді (2022 року - ред.) пообіцяв надати артилерію, але потім відмовився від надання летальної допомоги, після цього США кілька місяців просили допомогу через виснаження артилерійських запасів Пентагону", - писало The Wall Street Journal.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.