Снарядний голод: промисловість США не встигає виробляти боєприпаси для України

У Пентагоні заявили, що попит на боєприпаси та інше озброєння перевищує потужності виробництва військово-промислового комплексу США

Боєприпаси
Боєприпакси потрібні Україні, Ізраїлю та іншим країнам

У західній пресі з'явились публікації про те, що промисловість США не може впоратись із попитом на боєприпаси та інше озброєння. Насамперед це пов'язують з потребами України та Ізраїлю. США підготували першу в історії Національну оборонно-промислову стратегію, яку оприлюднять днями. У ній йдеться про те, як розв'язати проблему.

Про це у понеділок, 4 грудня, написало видання Politico. Посилаються на джерела у Пентагоні. Національну оборонно-промислову стратегію днями має презентувати Вільям ЛаПланте, керівник закупівель Пентагону Вільямом. Її ключове завдання - дати всебічний погляд на те, що потрібно міністерству оборони, щоб підвищити ефективність та швидкість виробництва озброєнь для потреб армії США та інших держав.

"Пандемія Covid оголила вразливість ланцюжка постачання. Вторгнення Росії в Україну та напад бойовиків ХАМАС на Ізраїль також продемонстрували цілком інший набір промислових вимог та відповідних ризиків, оскільки США поспішають виробляти зброю для підтримки України та Ізраїлю", - цитує видання доповідь ЛаПланте, яка опинилась у розпорядженні журналістів. 

Недостатні потужності виробництва та постачання наразі є проблемою, що глибоко укорінилася, на всіх рівнях виробничих ланцюжків постачання, кажуть у Пентагоні. У стратегії також йдеться, що для розв'язання цієї проблеми Мініоборони розвиватиме більш стійкі та інноваційні ланцюжки постачання. А також інвестуватиме в малий бізнес, приділятиме більше уваги інноваціям та залучить до цієї роботи іноземних партнерів.

"Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну та надання низки пакетів оборонної допомоги США відчули дефіцит снарядів. На цьому фоні Сполучені Штати заявили, що найближчими роками збільшать виробництво артилерійських боєприпасів у чотири рази. У Пентагоні зазначають, що високі темпи використання артилерії в Україні переконливо доводять потребу великих інвестицій у виробництво боєприпасів", - пише видання. 

 Снарядний голод в ЗСУ

Попри допомогу союзників Україні, російська армія має приблизно в десять разів більше боєприпасів, аніж українська. Однак наші змушені заощаджувати озброєння. Вони, за висновками західних фахівців, беруть військовою майстерністю. Однак, стримати навалу ворога та ще й контрнаступати за таких умов вкрай складно.  

Вже у травні-червні 2022 року наші оборонці залишилися фактично без власних снарядів - тож  саме західні поставки врятували ситуацію та дозволили стримати армію РФ, а також звільнити частину захоплених територій. Однак, зараз Україна потребує набагато більшої допомоги - адже військово-промисловий комплекс ворога працює на повну потужність попри санкції. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Останні новини

Абсолютно проукраїнський: заступник голови Нацполіції розповів про підозрюваного у вбивстві Фаріон

Росія почала запускати над Україною БПЛА з фанери: в ГУР пояснили, навіщо

НАБУ оголосили підозри колишнім нардепу та заступнику міністра енергетики через зловживання на 12 мільйонів

Більше без Гагаріна та Шолохова: у Харкові перейменували три станції метро і майже 50 вулиць

У Раді заявили, що українські військові можуть залишитися без зарплат вже у вересні

Церемонія відкриття Олімпіади-2024 у Парижі: сценарій, зірки спорту, гості, де дивитись

Підозрюваний 18-річний Зінченко: Я не вбивав Фаріон, нікого не вбивав

Виробництво Bayraktar в Україні: посол у Туречччині розповів, коли запустять завод

У 59 ОМБр перевірили командирів, на яких Зеленському скаржилась Пташка з Азовсталі: чи були злочинні накази

В Чехії планують створити Український легіон з чоловіків, - посол

Хочу к своим: Україна хоче обмінюватиме колаборантів і зрадників на полонених

Нова пошта встановила унікальні “поетичні” поштомати в Ірпені

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube