Дрон своїми руками: експерт розповів, чому саморобний безпілотник може не злітати

8 багів, які важливо перевірити під час складання дрона

Олексій Вишневський
Олексій Вишневський виокремив вісім важливих багів, через які можуть некореткно працювати зібрані вдома дрони

Айтішник із Softserve Олексій Вишневський розробляє різні пристрої для ЗСУ. За майже два роки повномасштабного вторгнення він відправив на фронт девайсів майже на 4 млн грн, більша частина - це власні кошти. Експерт виявив вісім підступних помилок, через які ваші саморобні безпілотники можуть працювати некоректно. 

У вільний від роботи час він розробляє та виготовляє пристрої для українських захисників: зарядні станції, дрони, батареї тощо. Фахівець дає поради новачкам, чому можуть некореткно працювати дрони, зібрані вдома.

Кабель живлення

  • кабель живлення, якщо він виходить збоку від основного корпусу, заважає, може чіпати гвинт. Тому так робити не варто.
  • кабель живлення виходить ззаду.
  • надмірна кількість ізоляційної стрічки, або кембрики, що тримають дроти моторів. Такий дрон летить у коробку з мотлохом і все. Його отримають тільки як не буде іншого, або буде багато часу на підготовку.

Рама

Буває багато типів рам, найпоширеніша - це карбонова рама. Так от: карбон - провідник. "Коли ви моніторуєте польотчик, уважно дивіться, чи немає контакту на місці пайки з рамою, тому що такий дрон загориться під час польоту", - попереджає фахівець.

Конденсатор на лінії живлення

Цей гігантський кондиціонер потрібно паяти якомога ближче до контактів. Бо під час роботи часто буває, що "ноги від струмів просто віднімаються". Далі вже система починає погано працювати.

Мотор гуде/вонить/димить

Найчастіший випадок це неуважність і карбонова рама. Часто мотори йдуть з гвинтами в комплекті, у яких різна довжина. Можна спокійно притиснути гвинтом силовий авг-кабель і просто прорвати ізоляцію. Далі магія з карбоновою рамою.

Мотор не крутиться

Причина може бути в бракованих запчастинах. Проблема не в моторі, а в платі з транзюками, саме тій, на яку мотори припаюються. Рейт браку - 20%.

Дрон не працює

"Шановні, а ви його перевіряли? Тестували? Облітали? Перевірка -beta flight
Тестування - сфера/пульт/окуляри Обліт - а чи взагалі воно полетить?" - пише Вишневський.

Положення відео антени

Червоний млинець на антені відео передавача має бути паралельно землі. А оскільки дрон летить передком вниз, то антена має бути під кутом.

Антена приймача

Дехто просить ставити вперед. Деякі просять ставити назад. Деякі просять винести під промінь мотора. Експерт зазначає, що антен взагалі не ставить. Бо в комплекті йдуть кастомні, монтовані вже конкретним підрозділом.

Виробництво вітчизняних дронів у 2024 році

Президент Володимир Зеленський, який 19 грудня 2023 року дав двогодинну підсумкову пресконференцію, обіцяв налагодити логістику та виробництво вітчизняних дронів. Загалом у 2024 році для ЗСУ планують виробити мільйон українських БПЛА. Окрім цього, у планах держави - поліпшити структуру операторів дронів.

За словами Зеленського, йому не подобається бюрократичний радянський процес. До того ж, частина дронів, які виробляють українці за кордоном, просто не доїжджають до фронту.

13 січня Федоров закликав громадян долучитися до проєкту "Народний дрон", який пропонує безкоштовні курси з інженерії для збирання 7-дюймових FPV-дронів в домашніх умовах. Ініціатива, реалізована за підтримки фонду технологічної допомоги Dignitas та Victory Drones. 

Нагадаємо, що виконавці ремонту "синьої" гілки метро та київська влада обіцяють відновити тунель до кінця літа. Проте є кілька факторів, що можуть втрутитись у плани - які саме, і наскільки може затягнутися ремонт, розповідає транспортний фахівець Дмитро Беспалов (спойлер: йдеться навіть не про місяці, а про роки).

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube