В Україні викрили розкрадання кредитних коштів банку на 22,5 млн грн: як діяла схема

Читать на русском

У результаті корупційної оборудки Фонду гарантування вкладів фізичних осіб завдано збитків у розмірі 22,5 млн грн

Читать на русском
В Україні викрили схему з кредитними коштами
Затримання організаторів схеми з кредитними коштами

У результаті корупційної оборудки Фонду гарантування вкладів фізичних осіб завдано збитків у розмірі 22,5 млн грн

В Україні викрили масштабну схему із розкраданням кредитних коштів комерційного банку. Учасниками оборудки стали працівники фінустанови й підприємці, яким видали позику під липову заставу. Прямий збиток Фонду гарантування вкладів склав понад 22,5 млн грн, а учасникам шахрайської оборудки вже повідомили про підозру.

Детальніше про те, як діяла схема, розповіли у ГУ Нацполіції. Слідчі зазначили, що загалом учасниками схеми стали 7 осіб. Мова йде про колишнього керівника управління банківської безпеки - члена кредитного комітету, його заступника, керівника приватного суб’єкта господарювання, оцінювача та державного реєстратора.

До схеми були причетні 7 осіб. Фото: Нацполіція
До схеми були причетні 7 осіб. Фото: Нацполіція
Ділки готувались до оборудки заздалегідь. Фото: Нацполіція
Ділки готувались до оборудки заздалегідь. Фото: Нацполіція

Як діяла схема?

Слідчі також встановили, що учасники оборудки заздалегідь вступили у змову, щоб отримати 30 млн грн кредитних коштів під липову заставу, яка існувала лише на папері. Шахраї чітко розуміли, що про повернення грошей мова не йде, а заставного майна по суті не буде. Банківська установа надала позику суб’єкту господарювання, а згодом її визнали неплатоспроможною, завдавши таким чином збитків Фонду гарантування вкладів фізосіб на суму понад 22,5 млн грн. За даними "Інформатора" у правоохоронних органах, йдеться про Земкомбанк.

Учасники схеми отримали підозри
Учасники схеми отримали підозри

Завдяки зібраним доказам, правоохоронними органами оголошено підозру семи особам за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України. Наразі триває процес обрання запобіжного заходу для підозрюваних.

 

Згідно з санкцією статті, їм може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років. Додатково, до них може бути застосовано позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, а також конфіскація майна.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Сьогодні ми матимемо можливість поспілкуватися з очільником Мінфіну, Сергієм Марченком, щодо викликів, з якими стикається щодня на своєму посту та прийняття посади. Приєднуйтеся до перегляду, щоб дізнатися більше!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.