Довідка ВПО для іноземців: як оформити і навіщо вона потрібна

Читать на русском

У міграційній службі пояснили, як іноземцям оформити документи на право проживання в Україні

Читать на русском
Як оформити документи на право проживання в Україні, якщо реєстрація місця проживання опинилася на ТОТ
Щоб знаходитись в Україні законно іноземцям потрібно вчасно оформлювати необхідні документи

У міграційній службі пояснили, як іноземцям оформити документи на право проживання в Україні

Наразі на обліку у Києві та Київській області перебувають понад 150 тисяч іноземних громадян. Аби знаходитись на території України законно їм необхідно мати визначені законодавством підстави і вчасно оформлювати відповідні документи. У ДМС України пояснили, як оформити документи на право проживання в Україні, якщо реєстрація місця проживання опинилася на тимчасово окупованій території.

У Державній міграційній службі України розповіли, як іноземцям оформити документи на право проживання на території України. Так, на даний момент діє постанова КМУ від 01.10.2014 № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб». Згідно з нею іноземець або особа без громадянства, які виїхали з тимчасово окупованої території, а також перемістилися з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії, має право оформити довідку внутрішньо переміщеної особи.

Наразі для отримання дозволу на імміграцію в Україну, посвідки на постійне чи тимчасове проживання, продовження строку перебування на території України або для визнання особою без громадянства іноземці можуть звертатися до територіального органу Державної міграційної служби за місцем фактичного проживання, що підтверджується довідкою ВПО.

Зміни до закону про імміграцію

29 червня 2023 року Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому урядовий законопроєкт №6516 про внесення змін до закону "Про імміграцію". Відтепер шлюб з громадянином чи громадянкою України не дає підстав партнеру безпроблемно отримати наше громадянство. Закон передбачає проведення перевірки щодо можливої фіктивності шлюбів для претендентів на імміграцію в Україну. За відповідне рішення проголосував 271 народний депутат. Ухваленим законом депутати поновили та поповнили закон про імміграцію новою статтею 4-1.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.