В Україні планують збільшити виплати для ВПО: коли та наскільки

Збільшити виплати для деяких ВПО планується шляхом оптимізації витрат на соцвиплати

В Україні підвищать виплати для ВПО
Уряд планує збільшити грошову допомогу для деяких переселенців

Вимушені переселенці вже у 2024 році, ймовірно, отримуватимуть підвищену фінансову допомогу на проживання. Для цього в уряді хочуть оптимізувати виплати.

Про це в етері телемарафону заявила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. За її словами, збільшити розмір виплат планують людям з інвалідністю та малозабезпеченим громадянам.

"Якщо людина заробляє 50 тисяч гривень, може дозволити собі новий автомобіль, то 2 тисячі гривень від держави таким громадянам не потрібні. Натомість ці гроші не будуть зайвими багатодітним сім'ям, мамам з дитиною. Ті, хто потребують допомоги, повинні отримувати більше, бо все-таки 2 тисячі гривень — це дуже мало", — сказала вона.

Зазначимо, що мова йде про збільшення наступних виплат:

  • 2 000 грн – на дорослу людину;
  • 3 000 грн – на дитину чи особу з інвалідністю.

Скасування виплат для ВПО у вересні

З 1 вересня 2023 року частина внутрішньо переміщених осіб (ВПО) перестануть отримувати гроші від держави. Так, з цього дня правила нарахування грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам стають більш жорсткими. Зміни до порядку призначення та продовження виплат на проживання для ВПО передбачені урядовою постановою №709, що набула чинності 15 липня.

Так, з 1 вересня 2023 року право на виплати втрачають ті внутрішні переселенці, хто після ухвалення постанови:

  • придбав новий транспортний засіб, якому менше 5 років (окрім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби оборони країни);
  • придбав на суму понад 100 тис. грн земельну ділянку, квартиру, будинок (окрім житла, отриманого коштом державного чи місцевого бюджету);
  • має на депозитному банківському рахунку понад 100 тис. грн;
  • придбав іноземну валюту, а також банківські метали на суму понад 100 тис. грн (окрім коштів, отриманих від благодійних організацій, валюти, придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг);
  • має у власності житло, розташоване на територіях, де не ведуться активні бойові дії або які не є тимчасово окупованими (якщо воно має площу понад 13,65 кв. м на одного члена сім’ї).

Якщо за результатами перевірки ухвалять рішення про припинення виплат, ВПО про це повідомлять. У разі незгоди, людина може оскаржити таке рішення органу соцзахисту та надати підтверджувальні документи, і продовжувати отримувати виплати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube