Доведеться почекати. В "Укргідроенерго" назвали терміни відновлення подачі води до Криму

Якщо Крим не вдасться деокупувати, то канал, яким подається вода, буде просто перекритий

Вода у Крим
Воду у Крим можуть пустити через рік

Водопостачання Криму, яке було порушено після підриву окупантами Каховської ГЕС, вдасться відновити лише до літа наступного року.

Про це у коментарі CNN повідомив гендиректор "Укргідроенерго" Ігор Сирота.

"Зрозуміло, що Кримський канал буде осушений, води там бути не може. Коли Крим буде деокуповано, ми вирішуватимемо питання комплексно - водопостачання наших чотирьох регіонів та Криму. Я думаю, що це буде не раніше наступного року, після повені", - розповів Сирота.

За його словами, якщо з якихось причин Крим не вдасться деокупувати, то канал, яким подається вода, буде просто перекритий.

"Ми насамперед постачатимемо (водою - ред.) Херсонську, Дніпропетровську, Запорізьку та Миколаївську області. Це ті регіони, які зараз відчуватимуть дефіцит води, як питної, так і промислової", - зазначив Сирота.

При цьому він додав, що якщо рівень води в Каховському водосховищі впаде нижче трьох метрів, це призведе до серйозних екологічних наслідків.

"Ми сподіваємося, що нижня гідротехнічна споруда залишилася неушкодженою. Якщо це так, то рівень Каховського водосховища може залишатися в межах 6-7 метрів. Якщо вона буде пошкоджена, то вода потрапить у критичну зону", - розповів гендиректор "Укргідроенерго".

Втрату Каховської ГЕС відчують на собі усі українці

В той момент, коли український південь тоне, центр країни ризикує залишитись без води. Каховська ГЕС - кінцева в Дніпровському каскаді - мала велике значення для усієї країни, каже науковець світового центру даних КПІ імені Сікорського Сергій Гапон, який заздалегідь прорахував небезпеку від підриву дамби Каховської ГЕС. Її підрив докорінно змінить міста і селища, що розмістилися на берегах водосховища.

У Міндовкіллі ще в жовтні, а саме тоді росіяни замінували ГЕС, пояснили, що означає кожен метр падіння води. Каховське водосховище щодня втрачає приблизно по 100 сантиметрів. Саме тому окрім затоплених берегів Херсона, ми бачимо ще змілілі пляжі у Запоріжжі та тонни риби на Дніпропетровщині. Сьогодні рівень поблизу Нікополя опустився до так званої “мертвої позначки”. На іншому березі - Запорізька АЕС, її басейни-охолоджувачі, а отже і ядерна безпека, під загрозою. Однак, в Енергоатомі принаймні щодо цього заспокоюють.

Нагадаємо, Україна має докази причетності вищого керівництва РФ до підриву дамби на Каховській ГЕС. Серед непрямих свідчень - внесення змін до російського законодавства щодо розслідування техногенних катастроф, спричинених воєнними діями.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube