У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Струменевий потік проходить на висоті близько 40 кілометрів над хмарами найбільшої планети Сонячної системи
За допомогою телескопа Джеймса Вебба вчені виявили реактивний потік на Юпітері. Вітри на газовому гіганті вдвічі сильніші, ніж урагани на Землі. Струменеві потоки на планеті складніші, ніж вважалося раніше.
Нові дані про реактивний потік Юпітера опубліковані у жовтні в журналі Nature Astronomy. Про це свідчать дані телескопа "Джеймс Вебб",
Телескоп виявив раніше невідомі сильні вітрові поля на найбільшій планеті Сонячної системи. Вони простягаються на ширину понад 4800 кілометрів і проходять над основним хмарним покривом планети. Відкриття є цінним для досліджень: воно може пролити світло на те, як шари турбулентної атмосфери Юпітера взаємодіють один з одним.
Газовий гігант Юпітер має багатошарову атмосферу. Астрономи вже давно знали, що там існують струменеві потоки. Їх також називають динамічні сильні вітрові поля. Однак, згідно з дослідженням, нещодавно відкриті струмені є відносно швидкими для Юпітера.
На швидкості 515 кілометрів на годину вони досягають приблизно вдвічі більшої швидкості урагану п'ятої категорії на Землі. Струменевий потік, виявлений за допомогою телескопа "Джеймс Вебб", проходить на висоті близько 40 кілометрів над хмарами планети, у нижній стратосфері Юпітера.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.