Дослідники виявили раніше невідомі сильні вітри на Юпітері

Читать на русском

Струменевий потік проходить на висоті близько 40 кілометрів над хмарами найбільшої планети Сонячної системи

Читать на русском
Юпітер, телескоп Джеймса Вебба
Їх також називають динамічні сильні вітрові поля

Струменевий потік проходить на висоті близько 40 кілометрів над хмарами найбільшої планети Сонячної системи

За допомогою телескопа Джеймса Вебба вчені виявили реактивний потік на Юпітері. Вітри на газовому гіганті вдвічі сильніші, ніж урагани на Землі. Струменеві потоки на планеті складніші, ніж вважалося раніше.

Нові дані про реактивний потік Юпітера опубліковані у жовтні в журналі Nature Astronomy. Про це свідчать дані телескопа "Джеймс Вебб",

Телескоп виявив раніше невідомі сильні вітрові поля на найбільшій планеті Сонячної системи. Вони простягаються на ширину понад 4800 кілометрів і проходять над основним хмарним покривом планети. Відкриття є цінним для досліджень: воно може пролити світло на те, як шари турбулентної атмосфери Юпітера взаємодіють один з одним.

Юпітер та його атмосфера

Газовий гігант Юпітер має багатошарову атмосферу. Астрономи вже давно знали, що там існують струменеві потоки. Їх також називають динамічні сильні вітрові поля. Однак, згідно з дослідженням, нещодавно відкриті струмені є відносно швидкими для Юпітера.

На швидкості 515 кілометрів на годину вони досягають приблизно вдвічі більшої швидкості урагану п'ятої категорії на Землі. Струменевий потік, виявлений за допомогою телескопа "Джеймс Вебб", проходить на висоті близько 40 кілометрів над хмарами планети, у нижній стратосфері Юпітера.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.