Мільярдери оплатили висадку людей на Марс і будують готель на орбіті Землі. Чекати не більше 5 років - відео

Читать на русском

Космічні змагання Маска, Безоса та Бренсона дуже скоро відправлять пересічних землян в космос.

Читать на русском
Космос, NASA, туризм
Космічні готелі на орбітальному рифі Джефа Безоса мають запрацювати до 2027 року.

Космічні змагання Маска, Безоса та Бренсона дуже скоро відправлять пересічних землян в космос.

Людство давно перейшло від мрій та візій про космос - до реальних дій, зокрема на чолі з мільярдером Ілоном Маском, який працює над можливістю нашого існування на Червоній планеті. Займаються цими ж питаннями й інші багатії, зокрема Річард Бренсон та його Virgin Orbit, а також співзасновник Amazon Джеф Безос та його Blue Origin. Останні прямо таки влаштували гонку за першість в космосі. Не відстають і в NASA! Тож, що чекає на людтсво вже незабаром - Інформатор розповість про деякі з цих проєктів.

Зараз ми живемо в захоплюючу епоху, коли бачимо, як ці мрії стають реальністю в нашому житті. Питання космічних подорожей мають силу-силенну викликів, що їх мусять здолати вчені. Та попри це, ситуація на місці не стоїть. Незабаром з’являться орбітальні космічні станції та планетарні форпости, які дозволять людству існувати в космосі та глибше вивчати можливості свого переселення на інші орбіти, крім Землі, йдеться в матеріалі Iflscience. 

Орбітальний риф 

Орбітальний риф, спроектований Blue Origin і Sierra Space, стане космічною станцією для довготривалого життя та використовуватиметься для комерційних цілей та космічного туризму.
Орбітальний риф, спроектований Blue Origin і Sierra Space, стане космічною станцією для довготривалого життя та використовуватиметься для комерційних цілей та космічного туризму.

Він буде знаходитися на низькій навколоземній орбіті, з великими вікнами, що виходять на Землю, звідки відкривається захоплюючий краєвид. Проэкт запропонує зручності, включаючи медичне обслуговування та зони для відпочинку. Планується, що там здаватимуть площу в оренду для відкриття космічного готелю або створення власної дослідницької лабораторії. Очікується, що Orbital Reef запрацює до 2027 року.

 

Місії NASA Артеміда

Місії також готуються до перевозки людей на Місяць та майбутніх поселень на Марсі.
Місії готуються до перевозки людей на Місяць та майбутніх поселень на Марсі.

Місії Artemis включатимуть базовий табір на поверхні Місяця та космічний корабель Gateway на місячній орбіті. Artemis I, випробувальний політ без екіпажу, був успішно запущений у 2022 році. Artemis II, випробувальний політ з екіпажем, запланований на листопад 2024 року. Artemis III висадить екіпаж на поверхню на південному полюсі Місяця. Artemis IV доставить частину космічого корабеля Gateway на орбіту Місяця та висадить додатковий екіпаж. Ці місії також готуються до майбутніх поселень на Марсі.

Starlab

Розробки тривають.
Запланована дата запуску – 2028 рік.

Розроблений Nanoracks і Voyager стане вільно літаючою комерційною космічною станцією. Щоб забезпечити першокласний комфорт, вони співпрацюють із командою гостинності Hilton Hotels для дизайну інтер’єру. У ньому будуть космічні лабораторії з біології, проживання рослин, фізики та матеріалознавства. Проєкт планує стати центром для міжнародних астронавтів, а також надавати можливості дослідникам різних галузей. 

Sierra Space LIFE

компанія LIFE™Habitat (велике інтегроване гнучке середовище) успішно завершила роботу. завершив третій стрес-тест – цього разу на тривалість – перевищивши вимоги сертифікації NASA та продемонструвавши цілісність надувної конструкції для підтримки життя людини в космосі протягом тривалого часу.
Це велике інтегроване гнучке середовище, яке успішно пройшло третій стрес-тест – цього разу на тривалість – перевищивши вимоги сертифікації NASA та продемонструвавши цілісність надувної конструкції для підтримки життя людини в космосі протягом тривалого часу.

Стане орбітальною космічною станцією з трьома рівнями, включаючи лабораторію, кухню, сад і спальню. Після запуску на ракеті вона розбудовується на орбіті в триповерхову конструкцію. Проєкт призначений для використання на низькій навколоземній орбіті, а також для довготривалих польотів на інші планети, а його сад - Astro Garden - передбачається як спосіб вирощування свіжих продуктів для підтримки тривалих місій. Перебуває в розробці, дату запуску поки не оприлюднили.

SpaceX Starship

Starship нині вдосконалюють!
Starship нині вдосконалюють!

SpaceX Starship зможе перевозити 100 людей під час подорожей на навколоземну орбіту, Місяць, Марс та інші планети. Це повністю багаторазовий космічний корабель, який зможе здійснювати тривалі міжпланетні польоти. Його перший орбітальний випробувальний політ у квітні 2023 року закінчився вибухом, але з тих пір SpaceX суттєво вдосконалила Starship. Ще один випробувальний політ запланували на 2023 рік. Очікується, що він доставить астронавтів NASA на поверхню Місяця вже у 2025 році, якщо всі випробування пройдуть добре.

Проект Olympus

Проєкт будуватиме на Місяці з цого порід.
Проєкт будуватиме на Місяці з цого порід.

Проект Olympus від Icon запровадить технологію самобудування, щоб перетворити місячний реголіт на міцний будівельний матеріал і побудувати середовище існування на Місяці. План передбачає посадку Olympus на Місяці, переїзд на вибране місце будівництва, переробку матеріалу поверхні Місяця на міцний будівельний матеріал і створення структур за допомогою технології 3D-друку. Olympus також зможе в майбутньому побудувати базу на Марсі. Вони планують відправитися в космос наприкінці 2023 чи 2024 року, а будувати на Місяці – у 2026 році.

ThinkOrbital

Станція матиме форму величезної кулі.
Станція матиме форму величезної кулі.

ThinkPlatforms від ThinkOrbital - це космічні станції зі сферичними модулями, які будуть використовуватися для досліджень і космічного туризму. В кінцевому підсумку це буде вільно літаюча космічна станція, в чотири рази більша за МКС. Їхня концепція полягає у великому процвітаючому комерційному центрі, створеному шляхом поєднання кількох платформ ThinkPlatform, здатних перевозити сотні людей. ThinkPlatforms все ще знаходяться в розробці, і дата запуску ще не оголошена.

Космічна станція Haven-1

Паніше повідомлялося, що це перша космічна станція, в якій туристи зможуть жити до 30 днів.
Паніше повідомлялося, що це перша космічна станція, в якій туристи зможуть жити до 30 днів.

Космічна станція Haven-1, створена компанією Vast у партнерстві зі SpaceX, дозволить виконувати місії в космос тривалістю до 30 днів. Ця космічна станція на низькій навколоземній орбіті запропонує Wi-Fi, місце для спорту та відпочинку, а також можливості для місячної штучної гравітації за допомогою обертання. Haven-1 буде використовуватися для науки, досліджень, можливостей виробництва в космосі, а також космічного туризму. Його планують запустити не раніше серпня 2025 року.

 

Станція Axiom

 Axiom Space вирішили поділитися світлинами капсули, яка буде виконувати функції готельного номеру у космосі на МКС.
Axiom Space показали капсулу, яка буде виконувати функції готельного номеру у космосі на МКС.

Розроблена Axiom Space, працюватиме на низькій навколоземній орбіті, маючи комфортабельні приміщення та безперешкодний вид на Землю. Перша секція станції буде пристикована до МКС у 2025 році, другий модуль приєднається до першого у 2026 році, третій модуль у 2027 році, а четвертий модуль у 2028 році. Після виведення МКС з експлуатації ця станція буде відділена від МКС і стане окремою станцією.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.