За словами експерта, матеріали про технології подвійного використання в умовах війни не можна ані публікувати, ані заявляти, ані подавати на конкурси
Заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко опублікувала наукову роботу про застосування технологій штучного інтелекту від Центру іновацій Міноборони. Зокрема, там йдеться про те, як ШІ самостійно вчиться обробляти дані з безпілотників у реальному часі. Також там продемонстровані проміжні етапу розвитку технології.
Втім, в умовах війни робити публікації про технології подвійного призначення заборонено. Власне, як і заявляти про них або подавати на конкурси. Про це зауважив експерт Юрій Гончаренко у Facebook.
"Туман війни, применшення власної сили - це те що потрібно Україні, яка має менше ресурсів", - наголосив він.
За словами Гончаренка, інформація про те, хто розробляв, де розробляв та хто фінансував - є закритою. Причина в тому, що для росіян все це є законною військовою ціллю. Крім того, зауважив він, такі технології можна вкрасти або змусити їх працювати на ворога.
"Науковий потенціал Міноборони має показувати в працюючих пристроях чи засобах на фронті. Не на конференціях. Проте цей тупий піар наврядчи можна зупинити", - додав експерт.
Сили оборони зараз активно використовують сучасні технології, щоб протистояти російському вторгненню. Але до початку війни до ідеї використання штучного інтелекту в ЗСУ ставилися дуже скептично.
Про це розповів ексголовнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у статті для The Times. Генерал зазначив, що за допомогою західних технологічних компаній Україна використовує ШІ для просіювання величезних обсягів інформації про російські позиції, отриманих із супутників, шпигунів і безпілотників. Потім ця інформація надається українським командирам у вигляді панелі інструментів, що дає їм змогу нормувати боєприпаси та перерозподіляти війська.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.