Дрон РФ, яким керує ШІ без оператора, летить вже на 100 км: Defense Express

Ворожий БПЛА здатний автономно виявляти, класифікувати, обирати та атакувати цілі

ші
Росіяни покращили свій дрон із ШІ

Росія збільшила дальність свого повністю ​автономного дрона-камікадзе​ до 100 км. Назва цього нового ворожого БПЛА досі невідома, але він оснащений ШІ та має можливість автономної атаки, в тому числі й по цивільних цілях. Удар може здійснюватися без участі оператора.

Про це пише військовий портал Defence Express. Наголошується, що з початку цього року російські війська все активніше використовують нові дрони-камікадзе, які мають автономне керування за рахунок розвинутих алгоритмів машинного зору.

І якщо на початку року ворог їх використовував для ударів на глибину близько 30 км, зокрема для ударів по Сумах, то вже на початку квітня мова йшла про дальність польоту близько 80 км. Але тепер з'явилась версія цього дрона з бензиновим двигуном, що дає йому більшу дальність польоту. Наприклад, один з таких російських дронів атакував ціль на дальності у 100 км від лінії фронту.

Військові експерти наголошують, що мова йде про дрон, програмно-апаратний комплекс якого дозволяє виходити у районі потенційних цілей без використання систем супутникової навігації, а лише за візуальним орієнтуванням. Також його електронна начинка вказує на те, він здатний автономно виявляти, класифікувати, обирати та атакувати цілі.

При цьому, з величезною долею вірогідності, атака може здійснюватися без участі оператора навіть на рівні прийняття безпосереднього рішення про удар. Водночас наразі відомо, що дрон використовує зв'язок через мобільний високошвидкісний інтернет. І це рішення навряд для ворога може бути основним у перспективі, наголошують у Defence Express. Варто додати, що для російських військових не існує проблеми, якщо такий засіб атакує невійськову ціль.

Експерти додають, що те, що у росіян з'явилося рішення для створення автономної далекобійної зброї з розвиненим машинним зором, є проблемою. Бо за рахунок цього вони вирішують проблеми стійкості до РЕБ.

"Тому не слід відкидати сценарій, коли ворог, у випадку визнавання таких рішень ефективними попри їхню високу ціну, почне їхню інтеграцію в інші далекобійні засоби ураження - далекобійні дрони, мініатюрні крилаті ракети тощо. Бо мова йде лише про необхідність інтеграції, якщо брати основне: потужної камери, модулю обробки відеопотоку та бази даних на накопичувачі об'ємом від 100 Gb", - йдеться в повідомленні.

Нові дрони Росії

Російські військові нещодавно почали застосовувати нову зброю проти цивільних. Йдеться про реактивний дрон літакового типу, який ворог назвав "виробом С". Його швидкість близько 750 км/годину, а дальність польоту - понад 150 км.

5 травня цією зброєю росіяни атакували Одеську область. Дрони типу "С" були випробувані "успішно", тому варто очікувати групових пусків по території України вже цього місяця, попереджають моніторингові канали.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube