Допомога ВПО: чому не надходять кошти та як з'ясувати причину затримки

Читать на русском

Виплати переселенцям надходять автоматично. Найголовнішою причиною затримок є технічні збої

Читать на русском
ВПО
ВПО отримують допомогу від держави щомісяця

Виплати переселенцям надходять автоматично. Найголовнішою причиною затримок є технічні збої

Чимало переселенців стикаються з проблемою нарахування коштів за статусом ВПО. Гроші мають надходити автоматично щомісяця, але доволі часто затримуються. Мова йде не про день-два, а про місяці.

У Мінсоцполітики зазначили, що головною проблемою затримки соцвиплат є технічні збої. Тому не варто панікувати. Кошти 100% прийдуть на карту, коли проблема буде вирішена.

Але, щоб питання закрити у максимально короткі строки, у Мінсоцполітики порадили особисто звернутись для з'ясування причин затримки. Але тільки у разі, коли виплати не надходять тривалий час. Це можна зробити за такими номерами:

  • номер гарячої лінії Мінреінтеграції – 15-48;
  • номер офісу уповноваженого з питань ВПО – +38 (066) 813-62-39.

У відомстві зазначили, що після особистого звернення інформацію перевірять та надішлють кошти.

Виплати за статусом ВПО. Кому і скільки нараховують

Громадяни України, які через війну були вимушені залишити свої домівки й переїхати в інший регіон країни, отримали статус ВПО. Він передбачає грошові виплати від держави у розмірі 2000 гривень для осіб від 18 років та 3000 гривень для дітей (менше 18 років) й осіб з інвалідністю.

Виплати оформлюються один раз та здійснюються щомісяця на відповідну карту. У разі зміни місця реєстрації не потрібно звертатись до органів соцзахисту чи ЦНАПів. Просто треба внести дані у "Дію". Варто зазначити, що надходять гроші тричі на місяць: 3, 13 та 23 числа. Кожен переселенець отримує виплату раз на місяць. 

З 1 серпня уряд змінює порядок призначення виплат на проживання для внутрішньо переміщених осіб. Їх автоматично продовжать ще на 6 місяців, до кінця січня 2024 року. Але є ряд категорій громадян, які їх не отримають. А саме ті, які:

  • перебувають за кордоном більше ніж 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин, що підтверджуються документально;
  • повернулися до покинутого місця проживання.

Також з 1 вересня допомога не продовжується для громадян, чий майновий стан дозволяє здійснювати суттєві витрати.

Раніше Інформатор писав, що переселенці обманом отримали майже 900 мільйон гривень допомоги. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.