У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Майже 100 тисяч переселенців незаконно отримували виплати на проживання в Україні
Близько 94 тисяч переселенців, які оформили допомогу на проживання в Україні, виїхали за кордон та продовжили незаконно отримувати виплати. Таким чином держава втратила щонайменше 893 млн гривень. На ці кошти можна було б придбати 5 "Байрактарів" або 610 дронів-камікадзе для ЗСУ. Наразі невідомо, чи припинили виплати таким ВПО.
Про це йдеться на офіційній сторінці Рахункової палати України у Facebook. Зазначається, що перевірити фактичне місцезнаходження переселенців, особливо тих, хто оформив статус ВПО через Дію, доволі складно. Це питання загострилося у січні 2023 року, коли контроль Нацсоцслужби за місцем проживання переселенців обмежили.
"Так, у Дніпрі переселенець К. оформив на себе і двох дітей допомогу на проживання, яку виплачували з березня по грудень 2022 року. Пізніше його дружина повідомила, що весь цей час діти були із нею в Грузії. А чоловік отримав 60 тисяч грн допомоги, надавши недостовірні дані", - наводить приклад Рахункова палата.
Відомі й інші подібні випадки. Наприклад, у Дніпрі і чоловік, і дружина упродовж 7 місяців отримували допомогу за свою малолітню дитину.
"А в Києві чоловік, який у 2021 році переселився із Горлівки і не відповідав вимогам для виплат, скористався недоліками у законодавстві. Після повномасштабного вторгнення рф він переїхав із Подільського до Дарницького району й оформив допомогу на проживання, яку отримує і досі", - йдеться в повідомленні.
Президент України Володимир Зеленський підписав урядові закони, які передбачають спрощення умов погашення споживчих кредитів для переселенців. Також це стосується тих людей, що проживають на уражених війною територіях. Йдеться про законопроєкти №9051 та №9052. Детальніше тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.