Японці хочуть сприяти інтеграції українських громадян в суспільство країни
Японія відкриє нову програму для підтримки українських біженців. Урядовці хочуть, аби українці інтегрувались в суспільство. Це планується реалізувати через вивчення мови та культури країни.
Про це повідомляє японське видання The Japan Times. За словами журналістів, у квітні 2024 року будуть відкриті нові курси до яких можуть долучитись усі громадяни України.
"Агентство імміграційних служб заявило 20 жовтня, що у квітні воно запустить програму, покликану допомогти іноземним громадянам, які залишають зони конфлікту, пристосуватися до життя в Японії... Програму розробили здебільшого для допомоги українським евакуйованим, що мешкають у Японії, кількість яких перевищує 2500 осіб", - наголосили посадовці.
У програмі курсів зазначено, що її треба пройти за шість місяців, або один рік. Вони допоможуть вивчити мову, а також зрозуміти, які звичаї, традиції та закони панують в країні.
Окрім того, Японське Агентство імміграційних служб буде й надалі підтримувати українців грошовими виплатами, які покривають проживання біженців. Проте, не всі можуть отримати гроші, а лише громадяни, які не мають спонсорів.
Японія також запровадила реформу за якою іноземці, які знайшли в країні притулок від війни та інших причин, можуть отримати дозвіл на довгострокове перебування в Японії. Також вони зможуть офіційно працювати в місцевих компаніях.
9 вересня 2023 року повідомлялось, що президент України Володимир Зеленський зустрівся з головою МЗС Японії Йошімасою Хаяші. Сторони домовились про готовність японської сторони розпочати переговори про укладення двосторонньої безпекової угоди з Україною. Також президент обговорив питання реалізації Української формули миру.
Уряд Японії допоможе Україні в розмінуванні полів та пасовищ, а також у відновленні агросектору. Під час зустрічі міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького та делегації Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) було оголошено, що Японія хоче налагодити співробітництво з Україною в сільськогосподарському секторі та експорті зернових "шляхами солідарності".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.