“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Не можна буде продавати обладнання та запчастини, які перевершують визначені Урядом КНР параметри
З першого вересня КНР вводить обмеження на експорт продукції та обладнання, які використовувалися при виробництві та оснащенні цивільних дронів. Йдеться про деякі види двигунів, лазерів, радіопередавачів та комунікаційного обладнання, а також систем боротьби з безпілотниками. Китай надає перелік параметрів, які не можна буде перевищувати, а для експорту продукції за понаднормовими показниками потрібен спеціальний дозвіл Міністерства торгівлі КНР.
Міністерство торгівлі КНР повідомляє, що нововведення стосуватиметься обладнання для виробництва апаратів, максимальна злітна маса яких перевищує 7 кг; модулів передачі відео на відстань більш як 50 км; деталі для засобів боротьби з безпілотниками з радіусом дії на понад 5 км; квадрокоптерів, які мають механізми скидання; лазерів цілевказання, які можуть працювати за температури понад 55°C.
Не вдаючись у деталі, Міністерство торгівлі КНР заявило, що нововведення вводять задля «захисту національної безпеки та інтересів Китаю». При тому, без уточнення, про які саме загрози йдеться.
Китай різко наростив продажі до росії дронів та товарів подвійного призначення, паралельно експорт до України спав. Деталі з КНР масово використовуються в Україні для виробництва та ремонту квадрокоптерів.
Водночас Пекін веде зі США «війну напівпровідників». Країни згортають торгівлю передовими технологіями, щоб загальмувати економічний розвиток одна одної. У червні Китай обмежив експорт деяких рідкоземельних металів, які були сировиною для виготовлення напівпровідників та елементів батарей електромобілів. Дії стали відповіддю на рішення Сполучених Штатів обмежити доступ Китаю обладнання для виробництва сучасних мікросхем.
КНР є найбільшим виробником цивільних квадрокоптерів. Китайський ринок БПЛА у 2022 році сягнув майже 15 мільярдів доларів США. Обладнання для виробництва дронів із Піднебесної експортують до низки держав, зокрема і Сполучені Штати. Понад 50 % вироблених у США безпілотників містять компоненти китайської компанії DJI — світового лідера у галузі.
Раніше ми розповідали про те, що в Україні з’явиться сервісний центр для БПЛА. А ще ми писали про те, що українські правоохоронці отримали право збивати цивільні безпілотники.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.