«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
В університеті не планують виключати її з програми
Доньку ув’язненого російського опозиціонера Олексія Навального Дар’ю запросили виступити на випускному в американському університеті Джорджтауна. Однак студенти виступили проти такого заходу.
Про це повідомляє Politico. Зазначається, що росіянку покликали розповісти про свободу слова під час церемонії вручення дипломів у “Школі дипломатичної служби” Джорджтауну.
Однак студенти підписали петицію з закликом скасувати виступ Навальної, а також написали низку листів до адміністрації університету. Зокрема, вони нагадали, що у 2014 році Навальний казав, що Крим має залишитися у складі росії та підтримував російську агресію на території інших країн.
“У 2008 році Навальний рішуче підтримав російське вторгнення в Грузію і використовував дегуманізуючу ксенофобську риторику стосовно грузинів. Бути проти путіна – не означає бути продемократичним, антивоєнним і ліберальним лідером”, – вказали у петиції.
Крім того, студенти зазначили, що російський опозиціонер виступав із гомофобними висловлюваннями та називав іммігрантів “тарганами”.
“Промова на випускній церемонії має зламати авторитарні наративи і надати голос тим, хто ніколи не ставив під сумнів територіальну цілісність і не допускав дегуманізуючих висловлювань про сусідні країни. Слава не повинна підміняти досвід. Відсутність у пані Навальної заслуг, значущого досвіду, внеску в дипломатичну службу і міжнародні справи робить її кандидатуру недоречною”, – додали у листах.
Із протестом виступили, зокрема, українські та грузинські студенти. Ірина Тяско розповіла журналістам, що планує працювати в українському парламенті, а світлина з російською політикинею може зашкодити репутації.
Однак в університеті заявили, що виступ Навальної скасовувати не збираються. Підкреслили, що спікери не будуть тиснути руки студентам, а також запрошеним гостям просто повідомляють, коли їхня присутність викликає занепокоєння.
На щорічній церемонії нагородження премії "Оскар" нагороду за найкращий документальний фільм вручили стрічці "Навальний". Фільм - про отруєння російського опозиціонера Олексія Навального у 2020 році, там також згадана історія його затримання. Реакція українців не заставила довго чекати, зокрема, цю подію назвали "документальним бутербродом" та заявили, що в США все ще шукають "хороших росіян".
Крім того, на церемонії вручення премії дружина опозиціонера Юлія Навальна виступила з короткою промовою, але навіть не згадала про війну в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.