Домашня міні-електростанція: як правильно вибрати зарядний пристрій для квартири

Читать на русском

Ці універсальні "зарядки" можна використовувати в будинку, в квартирі, на природі і навіть на бойових позиціях

Читать на русском
Домашня міні-електростанція: як правильно вибрати зарядний пристрій для квартири
Зібрали все, що вам потрібно знати про портативні зарядні станції

Ці універсальні "зарядки" можна використовувати в будинку, в квартирі, на природі і навіть на бойових позиціях

Одне з найпопулярніших нині питань серед українців – як отримати електрику від альтернативного джерела. Багато хто вже встиг придбати генератор, але для мешканців багатоквартирних будинків він не підходить через вихлопи та шум. Павербанк здатний підзарядити смартфон чи ноутбук, але не допоможе в освітленні оселі. Втім, є ще один варіант, який можна назвати "золотою серединою" між генератором і павербанком, – портативна зарядна станція. Інформатор зібрав про цей пристрій найбільш важливу інформацію.

Що таке портативна зарядна станція?

Портативна зарядна станція – це потужний павербанк, що дозволяє швидко заряджати різні пристрої: дрони, планшети, смартфони, відеокамери, побудові прилади, живити джерела супутникового інтернету і так далі. При цьому вони здатні самі швидко заряджатися. 

“Якщо ви маєте справу із цим приладом, можете забути про тривале очікування його зарядки  – протягом 40 хвилин після підключення до електричної мережі станція поповнить до 80% своєї потужності, – розповідає продавець магазину електроприладів Валерій Петриченко. – Портативні зарядні станції виявилися надзвичайно універсальними: їх можна не лише використовувати в будинку чи квартирі, а й брати із собою під час виїзду за місто, застосовувати на випадок стихійного лиха чи навіть на бойових позиціях. Габарити таких станцій дозволяють легко переносити прилади чи перевозити у багажнику автомобіля”. 

Експлуатація такої станції також не складна. Її потрібно лише вчасно заряджати, під'єднавши кабелем до розетки. При цьому заряджати акумулятор можна не тільки від розетки 220 Вольт. Є види портативних електростанцій, які заряджаються від прикурювача в автомобілі через спеціальний адаптер, який є у комплекті. Більшість зарядних станцій також можуть заряджатися від сонячних панелей.

Переваги зарядної станції для житла 

  • Можна підключити кілька споживачів струму одночасно. Виходів для підключення може бути 5-10 і навіть більше;
  • Заряджати можна від мережі 220 Вольт, від прикурювача 12 Вольт, від сонячних панелей;
  • Півтори години – це повна зарядка, зарядити на 80% можна за годину;
  • Зарядна станція, застромлена в розетку, вже служить зарядкою для інших приладів;
  • Користувачеві на вибір надано широкий діапазон потужностей. Ви можете вибрати ємність від 200 Вт/год та вище;
  • Багато станцій мають можливість приєднання додаткового акумулятора, що розширює їх ємність і збільшує розрахункову потужність;
  • Захисні системи BMS гарантують станціям захист від стрибків напруги та перепадів температури навколишнього середовища;
  • Екологічна чистота. Немає вихлопів, немає продуктів горіння АКБ все тихо і чисто, без зайвого клопоту.


На що звернути увагу при виборі зарядної станції?

Кількість споживачів струму, яку здатна підживити портативна зарядна станція, визначається її потужністю. Від зарядних станцій, які мають малу потужність (до 700 Вт), ви можете підживити всі засоби зв'язку, підключення до інтернету та комп'ютерне обладнання. Це, само собою, телефони та смартфони, ноути та планшети, а також смарт-годинники, фотоапарати, відеокамери, плеєри, колонки.

Зарядки із середньою потужністю (від 700 Вт до 2 кВт) стануть альтернативним джерелом електрики для освітлювальних ламп, холодильника, кондиціонера, газового котла.

Високопотужні станції (від 5 кВт) можуть підтримувати роботу будь-якої побутової техніки і навіть заряджати електромобілі. Такий агрегат дасть освітлення, обігрів, надходження води та роботу електричних приладів у будинку чи квартирі, поки електроенергія у мережі відключена.

Чи є гарантія? Зверніть увагу, що, наприклад, зарядні станції Ecoflow з гарантією можна придбати у обмеженої кількості постачальників.

Приклади портативних зарядних станцій

RIVER 2 Max

RIVER 2 Max від популярного виробника EcoFlow вважається найшвидшою за часом зарядки у світі. Трохи більше години підключення до розетки – і ви вже можете користуватися нею кілька днів.

Є й варіант заряджання від сонячної панелі. В цьому випадку час, який потрібно витратити на заряджання, залежить від потужності фотоелемента. Від автомобільного прикурювача зарядка сповільнюється до шести годин, зате нею можна скористатися в місці, де відсутня електрична розетка.

Станція важить лише 6 кг, з нею можна виїздити за місто. Призначена для заряджання телефонів, планшетів, різних аксесуарів. Також справляється з роллю джерела резервного живлення для побутової техніки в будинку чи квартирі: телевізора, холодильника, морозилки, освітлювальних приладів та обігрівачів. Одночасно можна підключити десять споживачів струму.

Максимальна потужність – 1 кВт, номінальна – 500 Вт, що потрібно враховувати при підключенні різної побутової техніки, тому що пусковий струм у неї може бути більшим, ніж номінальна потужність. Робочий ресурс АКБ становить 3000 циклів заряджання-розряджання. Захищена міцним корпусом, працює за температури від 20 градусів морозу до 40 градусів тепла. Середня ціна – 33 000 грн.

EcoFlow Delta 2

EcoFlow Delta 2 є останньою розробкою відомого бренду, а тому найтехнологічнішою. З новаторських рішень варто відзначити ті, що стосуються елементів живлення. У цій моделі виробник встановив довговічну літій-залізо-фосфатну батарею. Її робочий ресурс в 4 рази більше, ніж у RIVER Max, а ємність сягає 1024 Вт/год. При цьому ємність, а також потужність станції можна збільшити в кілька разів, підключивши додатковий акумулятор.

Максимальна потужність – 2,7 кВт. Це дозволяє під'єднувати до зарядника більшість електроприладів у будинку, включаючи пилососи, бойлери, конвектори, а також різні електроінструменти типу дриля або перфоратора.

Словом, станція Delta 2 підживить все, що потрібно в будинку або квартирі, працюючи абсолютно безшумно і чисто та не вимагаючи заправки бензином, як генератор. До того ж вона, як і всі інші моделі від бренду EcoFlow, може потішити прискореною зарядкою. При під'єднанні станції до розетки 220 Вольт вже за годину можна отримати заряджене на 80% довгострокове резервне джерело живлення. Від автомобільного прикурювача 12 Вольт процес триватиме 21 годину. Передбачена можливість заряджання від сонячних панелей. Важить пристрій 12 кг. Ефективний на свіжому повітрі в діапазоні температур від 10 градусів морозу до 45 градусів тепла. Ціна – 93 000-113 000 грн.

BLUETTI PowerOak EB70

BLUETTI PowerOak EB70 від американського виробника оснащена панеллю, на якій розташовані RV-порт 12 В/25 А, вихід USB-C для прискореної зарядки девайсів і чотири порти USB-A 5В/3А, що можуть одночасно заряджати кілька гаджетів. Крім цього, пристрій має унікальну бездротову зарядку: девайс можна просто покласти зверху і він починає заряджатися без використання кабелю. 

Батарея літій-залізо-фосфатна. Її ємність складає 716 Вт/год, робочий ресурс розрахований на 2500 годин. Акумулятор заряджається трьома способами: від мережі 220 Вольт (час зарядки – 4 години), від автомобільного роз'єму 12 Вольт (у цьому випадку заряд триватиме в 2 рази довше) та від сонячних панелей.

Потужність пристрою досягає 1 кВт, що дозволяє використовувати станцію в домашніх умовах, коли є перебої з надходженням електрики. До неї можна підключити кілька побутових приладів – освітлення, автоматику газового котла, морозилку, холодильник, обігрівач, сушку. Струм подається рівний, з ідеальною синусоїдою, стабільна напруга, стрибків немає, так що за чутливу до перепадів вольтажу електроніку можна не переживати. Пристрій компактний та ергономічний. Важить всього 9.7 кг. Працюватиме міні-електростанція BLUETTI PowerOak може в діапазоні температур від 10 градусів морозу до плюс 40. Ціна – 43 000-58 500 грн.

Jackery Explorer 1000 PRO

Jackery Explorer 1000 PRO – одна з найпотужніших портативних електростанцій, до якої можна підключити більшість різноманітних приладів. Має велику ємність і потужність: літієвий акумулятор ємністю 1002 Вт/год з постійною потужністю 1 кВт і імпульсною потужністю 2000 Вт.

Зарядна станція забезпечена розеткою змінного струму, автомобільною розеткою постійного струму та USB портами для заряджання. За допомогою цієї міні-електростанції можна зарядити все обладнання будинку або квартири: смартфони, ноутбуки, планшети, міні-холодильники, скороварки, кавоварки, чайники, апарат штучної вентиляції легень тощо. Може заряджатися від сонячних батарей за допомогою вбудованого контролера заряду MPPT. Портативна та компактна: Важить всього 10 кг і має міцну ручку для зручного перенесення. Ціна – від 63 000 до 85 000 грн.

Bandera Power 180

Bandera Power 180 – зарядна станція вітчизняного виробництва. Це вже друга розробка вінницької компанії “Промавтоматика” – покращена та полегшена. Важить лише 6.1 кг, упакований у брезентовий чохол, оснащений міцним плечовим ременем та ручкою.

Зарядна портативна станція Bandera Power 180 є компактним блоком освітлення, підзарядки та живлення приладів, який створений спеціально для військово-польових умов. Служить для підключення різної електротехніки, в місцях, де немає доступу до електромережі. Її обмеження за потужністю підключених споживачів – до 150 Вт. Вища потужність вимагала б охолодження станції, що призвело б до великої ваги та габаритів. А акцент ставився саме на компактність та легкість транспортування.

Роз'ємів для зарядки 10, 4 з яких – це одночасна прискорена зарядка USB Quick Charge. Інші 6 портів дозволяють підключити аксесуари з адаптерами різних типів 2 microUSB, 2 Type C, 2 Lightning. Варіантів, щоб зарядити саму станцію, два: від розетки 220 Вольт та від прикурювача автомобіля. Для обох способів є адаптери. Має потужний LED-світильник. Передня панель оснащена клавішею увімкнення-вимкнення та індикатором, що показує залишок заряду та кількість працюючих портів. Ціна – 26 700 грн.

Раніше Інформатор писав про те, чому повербанки вибухають та як цьому запобігти.

Також ми розповідали, як правильно вибрати генератор для дому.

Ольга Чорна

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.