Чому повербанки вибухають та як цьому запобігти

Батарея - один з основних компонентів повербанка і найдорожча його частина

Чому повербанки вибухають та як цьому запобігти
Чому повербанки вибухають та як цьому запобігти

Повербанки - дуже корисні девайси, особливо у ці непрості для українців часи, коли ми живемо від одного вимккнення до іншого. Однак ці пристрої можуть вибухати, тому поводитися з ними варто обачно.

Інфоратор зібрав корисні поради, як вберегти себе та свій девайс він поломки чи вибуху.

Чому повербанки вибухають

Батарея низької якості

Батарея - один з основних компонентів повербанка і найдорожча його частина. Більшість блоків живлення на ринку виготовляються з літій-іонних або літій-полімерних акумуляторів.

Перший є дешевшим варіантом, тому виробники, щоб здешевити виріб, використовують їх найчастіше. Низька якість збільшує шанси чи ймовірність вибуху у майбутньому.

Розчинник електроліту всередині батареї легкозаймистий. Якщо батарея не може випускати повітря та створювати тиск під час горіння електроліту, вона вибухає.

Відсутність захисту живлення

Однією із причин вибуху може бути конструкція внутрішньої схеми блоку живлення. Якісний повербанк повинен мати захист живлення – механізм, що забезпечує припинення зарядки акумулятора після досягнення повної ємності, контроль короткого замикання та контроль температури. Якщо пристрій не таких характеристик, шанси вибуху вищі.

Механічні пошкодження

Причини вибуху повербанку можуть бути пов'язані з неправильним використанням гаджета. Через падіння в ньому можуть з'явитися тріщини або порушиться внутрішня конструкція.

Як захиститися від вибуху

  • Бережіть пристрій від впливу високих температур та вологості.
  • Не залишайте гаджет підключеним до живлення, коли він повністю зарядився.
  • Не кидайте, не бийте та не стискайте повербанк.
  • Не користуйтеся пошкодженим повербанком. Якщо ви помітили здуття батареї або інші зміни, утилізуйте його.
  • Вибирайте повербанк відомих брендів, уникаючи саморобних пристроїв.
  • Не використовуйте наскрізну зарядку, яка дозволяє заряджати повербанк і підключений пристрій, проводячи електрику від розетки до кінцевого девайса.
  • Ніколи не намагайтеся розібрати і відремонтувати повербанк.

Нагадаємо, Росія поставила за мету повністю знеструмити Україну ще 10 жовтня. Однак завдяки зусиллям енергетиків, наша країна встояла. Блекаут, тобто стан, коли енергосистема повністю знеструмлена, "це не кінець світу".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube