Як змінився курс валют в Україні станом на 11 вересня 2024 року
Національний банк України встановив офіційний курс валют на середу, 11 вересня. Долар виріс у ціні на 5 копійок, євро також подешевшало. Відповідні дані опубліковані на сайті НБУ.
За даними регулятора, долар займає позицію з показником 41,14 гривні. Це на 5 копійок більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас євро, згідно з офіційним курсом, становить 45,37 гривні. Він впав у ціні на 1 копійку.
Варто враховувати, що в пунктах обміну валют ціни можуть відрізнятися від офіційного курсу регулятора. За даними порталу "Мінфін", станом на 11 вересня в середньому купівля долара відбувається за курсом 41,33 гривні, а продаж - 41,40 гривні. Що стосується євро, то в середньому купівля відбувається за курсом 45,70 гривні, а продаж - 45,85 гривні.
Всі експерти у коментарі ТСН.ua наголосили, що українці тримають значні заощадження у валюті. За різними оцінками, кількість готівки на руках у населення (поза банками) становить від 40 до 60 мільярдів доларів, це у перерахунку від 1,65 до 2,5 трильйона гривень. Для порівняння: на банківських депозитах фізосіб знаходиться близько 1,1 трильйона гривень. Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин і економіст Андрій Забловський однозначно вважають: триває сприятливий час для придбання готівкової валюти. Шевчишин повідомив, що, за інформацією Нацбанку, фізичні особи у серпні купили валюти на 2,425 мільярда доларів (у перерахунку) і продали на 1,644 мільярда доларів.
"Чиста купівля склала 780,8 мільйона доларів, це на 25% відсотків менше, ніж у липні, тоді, нагадаю, долар помітно дорожчав, і готівки було куплено більше ніж мільярд доларів. За 8 місяців поточного року співгромадяни купили на 7 мільярда доларів більше, ніж продали. Також вони накопичили рекордний портфель облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) – 66,1 мільярда гривень (+3,9 мільярда гривень за серпень). Половина приросту портфелю були валютні ОВДП – 1,9 мільярда гривень у перерахунку. І це вже другий місяць поспіль. Валютні ОВДП, на відміну від валютних депозитів, приносять хоч якийсь прибуток в умовах відносної стабільності курсу. Очевидно, що прибуток по них помітно збільшиться у випадку значної девальвації гривні", - аналізує Шевчишин.
Забловський додав, що приблизно третину заощаджень варто тривати у гривні на депозитах, решту – у доларах і євро в рівних частинах. На думку члена Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, Нацбанк до кінця року проводитиме повільну девальвацію гривні до курсу 42,5-42,7 гривні за долар, тому у найближчі три місяці гривневі депозити і гривневі ОВДП поки вигідніші.
"Що буде далі – з точністю можна прогнозувати наприкінці листопада, коли наш парламент затверджуватиме закон про держбюджет. Але песимісти, у яких закінчилась або ось-ось закінчиться угода щодо депозитів у гривні, можуть купувати готівкову валюту вже зараз, поки вона не подорожчала", – наголосив Шевчишин.
Продавати валюту без крайньої потреби всі фахівці, як і раніше, вважають недоцільним.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.