Долар пішов вгору, а євро вниз - НБУ оновив курс валют на середу, 11 вересня

Як змінився курс валют в Україні станом на 11 вересня 2024 року

Курс валют
Курс основних валют, встановлений Національним банком України на середу, 11 вересня 2024 року

Національний банк України встановив офіційний курс валют на середу, 11 вересня. Долар виріс у ціні на 5 копійок, євро також подешевшало. Відповідні дані опубліковані на сайті НБУ.

За даними регулятора, долар займає позицію з показником 41,14 гривні. Це на 5 копійок більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас євро, згідно з офіційним курсом, становить 45,37 гривні. Він впав у ціні на 1 копійку.

Курс валют на 11 вересня:

  • Долар - 41,14 гривні;
  • Євро - 45,37 гривні;
  • Польський злотий - 10,59 гривні;
  • Швейцарський франк - 48,53 гривні;
  • Юань - 5,77 гривні.

Варто враховувати, що в пунктах обміну валют ціни можуть відрізнятися від офіційного курсу регулятора. За даними порталу "Мінфін", станом на 11 вересня в середньому купівля долара відбувається за курсом 41,33 гривні, а продаж - 41,40 гривні. Що стосується євро, то в середньому купівля відбувається за курсом 45,70 гривні, а продаж - 45,85 гривні.

Продавати чи купувати валюту

Всі експерти у коментарі ТСН.ua наголосили, що українці тримають значні заощадження у валюті. За різними оцінками, кількість готівки на руках у населення (поза банками) становить від 40 до 60 мільярдів доларів, це у перерахунку від 1,65 до 2,5 трильйона гривень. Для порівняння: на банківських депозитах фізосіб знаходиться близько 1,1 трильйона гривень. Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин і економіст Андрій Забловський однозначно вважають: триває сприятливий час для придбання готівкової валюти. Шевчишин повідомив, що, за інформацією Нацбанку, фізичні особи у серпні купили валюти на 2,425 мільярда доларів (у перерахунку) і продали на 1,644 мільярда доларів.

"Чиста купівля склала 780,8 мільйона доларів, це на 25% відсотків менше, ніж у липні, тоді, нагадаю, долар помітно дорожчав, і готівки було куплено більше ніж мільярд доларів. За 8 місяців поточного року співгромадяни купили на 7 мільярда доларів більше, ніж продали. Також вони накопичили рекордний портфель облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) – 66,1 мільярда гривень (+3,9 мільярда гривень за серпень). Половина приросту портфелю були валютні ОВДП – 1,9 мільярда гривень у перерахунку. І це вже другий місяць поспіль. Валютні ОВДП, на відміну від валютних депозитів, приносять хоч якийсь прибуток в умовах відносної стабільності курсу. Очевидно, що прибуток по них помітно збільшиться у випадку значної девальвації гривні", - аналізує Шевчишин.

Забловський додав, що приблизно третину заощаджень варто тривати у гривні на депозитах, решту – у доларах і євро в рівних частинах. На думку члена Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, Нацбанк до кінця року проводитиме повільну девальвацію гривні до курсу 42,5-42,7 гривні за долар, тому у найближчі три місяці гривневі депозити і гривневі ОВДП поки вигідніші.

"Що буде далі – з точністю можна прогнозувати наприкінці листопада, коли наш парламент затверджуватиме закон про держбюджет. Але песимісти, у яких закінчилась або ось-ось закінчиться угода щодо депозитів у гривні, можуть купувати готівкову валюту вже зараз, поки вона не подорожчала", – наголосив Шевчишин.

Продавати валюту без крайньої потреби всі фахівці, як і раніше, вважають недоцільним.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube