Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Цього року від Осло можна очікувати постачання снарядів та техніки на додаткові 2,5 млрд норвезьких крон.
Норвегія збільшить фонд військової допомоги України на 2023 рік на 2,5 млрд норвезьких крон (240 тис. доларів) - до 10 млрд крон (близько 960 тис. доларів).
Про це повідомила пресслужба норвезького уряду під час першого дня саміту НАТО у Вільнюсі 11 липня.
"Україна зараз має нагальну потребу у більшій військовій і матеріальній підтримці. Тому Норвегія розширює військову підтримку України на 2,5 мільярда до 10 мільярдів норвезьких крон на 2023 рік", - заявив прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре.
В лютому 2023 року у Стортингу, парламенті Норвегії, прийняли багаторічну програму підтримки для України на 75 млрд норвезьких крон - це майже 7 млрд євро. Програму назвали ім’ям лауреата Нобелівської премії миру Фрітьйофа Нансена.
Військова допомога Норвегії включає надання зброї із наявного озброєння норвезької армії та купленої через міжнародні механізми, зброї закупленої напряму у виробників та навчання для українських військових.
У квітні Норвегія разом з Данією домовилися про спільне постачання артилерійських снарядів для України. Угода передбачає спільне виготовлення боєприпасів. Так, Данія комплектує 155-мм норвезькі снаряди своїми пороховими метальними зарядами та детонаторами.
11 липня почався саміт Альянсу у Вільнюсі, на якому Україна очікує побачити політичне запрошення приєднатися до НАТО. Завтра, 12 липня, відбудеться інавгураційна зустріч Ради Україна-НАТО.
Президент Зеленський відвідає саміт, і сподівається, що рішення союзників будуть більш конкретними, ніж на попередніх самітах.
Наразі відомо, що на полях саміту Франція пообіцяла передати Україні дальнобійні ракети SCALP.
Раніше Інформатор зібрав все, що потрібно знати про саміт НАТО у Вільнюсі 11-12 липня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.