Усього заяви на службу до ЗСУ подали понад 6 000 ув'язнених, жінок серед них практично немає
Раніше засуджені жінки не виявляли бажання мобілізуватись до війська. Наразі перші семеро засуджених жінок успішно пройшли ВЛК та отримали згоду командирів військових частин на проходження служби у підрозділах Сил оборони. Про це розповіла заступниця Міністра юстиції Олена Висоцька.
Вона нагадала у Facebook, що ухвалений Верховною Радою закон про мобілізацію засуджених осіб передбачає можливість потрапити до війська не тільки чоловікам, але й жінкам. Станом на 23 липня 6101 засуджених виявили бажання долучитись до лав Збройних Сил України, 3,8 тисячі осіб з-поміж засуджених вже приєдналися до лав ЗСУ. Ці новобранці, більшість з яких лише нещодавно завершили військовий вишкіл, вже стали свідками втрат - серед них є як поранені, так і загиблі.
У п'ятницю, 17 травня, президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №11079-1. Цей документ який дозволяє деяким категоріям ув'язнених добровільно мобілізуватися до лав Збройних сил України.
Не всі ув'язнені можуть бути мобілізовані. Ті, хто вчинив тяжкі злочини проти основ національної безпеки, насильства чи корупції, не підлягають мобілізації.
Також потенційні кандидати для мобілізації повинні бути у в'язниці не менше як три роки до закінчення визначеного строку покарання. Під час служби у Збройних Силах, учасники програми будуть перебувати під адміністративним наглядом командира військової частини.
Міністр юстиції України Денис Малюська вважає, що Україна може мобілізувати від десяти до двадцяти тисяч ув'язнених за новим законом. Точні цифри будуть залежати від різних сценаріїв та умов мобілізації, а також від статей, за якими засуджені перебувають у в'язниці.
Українські в'язні мають більшу мотивацію до служби у рядах ЗСУ, аніж, приміром, військовозобов'язані, яких упіймали ТЦК. За словами начальника Служби безпеки окремого штурмового батальйону "Арей" УДА 129-ї бригади ЗСУ Степана Ковальчика, в'язні мають сильний внутрішній стрижень, який сформувався у них в стінах в'язниці. Вони не покидають поле бою, тому ризик їхньої втечі мінімальний.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.