До комюніке Саміту миру приєдналася країна з Південної Америки, яку хоче захопити Мадуро

Вже 89 держав поставили свій підпис під комюніке Саміту миру

Саміт миру
Гаяна приєдналася до Спільного комюніке інавгураційного Саміту миру

До підсумкового комюніке Саміту миру приєдналася Гаяна. Це - країна з Південної Америки. Український президент Зеленський подякував державі за цей крок.

Про це повідомила пресслужба уряду Швейцарії. Згідно з даними Швейцарії, це вже 89 підпис під комюніке Саміту миру.

На подію відреагував президент України Володимир Зеленський. Він подякував державі за приєднання до Спільного комюніке інавгураційного Саміту миру.

"Вкрай важливо, що бачення справедливого миру, заснованого на повазі до цілей і принципів Статуту ООН, поділяє дедалі більша кількість країн Південної Америки. Міжнародна коаліція миролюбних країн, відданих цим принципам, зростає з кожним днем. Ми продовжуємо працювати разом над розширенням глобальної підтримки Формули миру та кроків, необхідних для її реалізації", - написав президент.

Гаяна - це держава, розташована на північно-східному узбережжі Південної Америки. Омивається водами Атлантичного океану, вона межує з Венесуелою на заході, Суринамом на сході та Бразилією на півдні. Гаяна - єдина континентальна країна Південної Америки, що входить до Співдружності націй, єдина на континенті англомовна країна та єдина континентальна країна Південної Америки, де жодного разу не було державного перевороту, а також країна з найвищим на материку ВВП на душу населення за ПКС.

Проте Гаяна все ж має проблеми із сусідом, як і Україна, - наприкінці минулого року президент Венесуели Ніколас Мадуро офіційно оголосив, що західна частина Гаяни - Ессекібо - буде 24 штатом Венесуели. Він навіть призначив виконуючого обов'язки губернатора регіону, хоч той знаходиться під владою Гаяни. Тоді певний час обговорювалася можливість вторгнення військ Венесуели у країну, проте, на щастя, цього не сталося.

Саміт миру у Швейцарії

15 та 16 червня у Швейцарії відбувся Саміт миру, ініційований Україною. У ньому взяли участь представники 100 країн та міжнародних організацій

За підсумками було підготовлене спеціальне комюніке. Його з самого початку відмовились підписувати Саудівська Аравія, Індія, ПАР, Бразилія, ОАЕ, Вірменія, Таїланд, Мексика та ін. Проте згодом до цих країн додались ще Ірак та Йорданія. В Офісі президента України заявили, що з'ясовують обставини щодо цих "відмовників"

У перше комюніке ввійшли три пункти з "формули миру" президента Володимира Зеленського. Це ядерна безпека, продовольча безпека, депортованих дітей та повернення військовополонених. Але спочатку планувалось винести всі 10 пунктів формули, в яких фактично йдеться про капітуляцію РФ. Проте після обговорень їх відклали на наступні саміти.

Що стосується другого Глобального Саміту миру, то його планується провести у найближчі п'ять місяців, ще до президентських виборів у США. Прийняти Саміт можуть Саудівська Аравія або ОАЕ, присутність делегації РФ не виключається.

Раніше Інформатор писав, що Володимир Зеленський казав на пресконференції за підсумками Саміту миру

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube