Президент подякував всім за залучення країн до Саміту миру
Президент України Володимир Зеленський 15 червня на полях Глобального саміту миру у Швейцарії провів двосторонню зустріч з віцепрезиденткою Сполучених Штатів Камалою Гарріс. Також голова української держави в рамках саміту зустрівся з Вселенським Патріархом Варфоломієм, президентом Чилі Габріелем Боричем та президенткою Грузії Саломе Зурабішвілі.
Після зустрічі з віцепрезиденткою США Камалою Гарріс, глава української держави в офіційному Telegram-каналі подякував Президенту США Джозефу Байдену та його команді за підписану в Італії двосторонню безпекову угоду, а також – Конгресу США, обом партіям і палатам, за ухвалення пакета допомоги для нашої країни цьогоріч у квітні.
"Змістовна зустріч із віцепрезиденткою США Камалою Гарріс на Саміті миру у Швейцарії. Дякую за участь у Саміті. Обговорили надходження озброєнь з оголошених США оборонних пакетів, виконання наших домовленостей, досягнутих із Президентом Байденом в Італії, щодо додаткових систем ППО «Петріот», ситуацію на фронті. Дякуємо за дуже важливу допомогу – виділення понад 1,5 млрд доларів для потреб нашої держави", - зазначив Зеленський у телеграм-каналі.
Гарріс своєю чергою підтвердила, що США нададуть понад 1,5 мільярди доларів на українські гуманітарні та енергетичні потреби, зокрема понад 800 млн на підтримку енергетики, включно з ремонтом енергетичної інфраструктури.
Також Зеленський під час Саміту миру зустрівся з Вселенським Патріархом Варфоломієм. Президент подякував йому за підтримку України в питаннях повернення українських дітей та обміну полоненими. Як відомо, Вселенський патріарх Варфоломій бере участь у Глобальному Саміті миру, який сьогодні розпочався у Швейцарії.
"Дякую за гуманітарну підтримку України, особливо в питаннях повернення українських дітей та обміну полоненими... Цінуємо також зусилля Його Всесвятості щодо сприяння розвитку і зміцненню православ’я в Україні та діалог з духовенством країн світу й державами-партнерами із цього питання", — написав президент у соцмережах.
Ще на полях інавгураційного Саміту миру у Швейцарії президент України провів зустріч із президентом Чилі Габріелем Боричем. Володимир Зеленський відзначив особисту участь Габріеля Борича в Глобальному саміті миру та широке представництво країн Латинської Америки на рівні лідерів. Лідери обговорили очікування від Глобального саміту миру та подальші кроки з реалізації Формули миру. Також поспілкувалися про двосторонню взаємодію.
Крім того глава Української держави на саміті в Швейцарії зустрівся із президенткою Грузії Саломе Зурабішвілі. Зеленський розповів про російський повітряний терор проти енергетичної системи України та наголосив, що наша країна докладає всіх можливих зусиль для відновлення генерації електроенергії.
"Обговорили питання двосторонньої співпраці та безпекові виклики для наших країн. Розповів про російський повітряний терор проти енергетичної системи України. Наша країна докладає всіх можливих зусиль задля відновлення генерації електроенергії. Я впевнений, що настане той день, коли Україна та Грузія будуть у Євросоюзі – разом і назавжди.", - написав президент у телеграм-каналі о результатах зустрічі.
Глобальний саміт миру проходить з 15 по 16 червня на швейцарському курорті Бюргеншток. На зустріч запрошено делегації понад 160 країн, а Москву не запрошували. Серед міжнародних організацій у Швейцарії будуть представлені Рада Європи, ОБСЄ, Організація американських держав, Європейська рада, Європейська комісія та Європейський парламент. ООН і Вселенський патріархат матимуть статус спостерігачів.
Президент України Володимир Зеленський та голова Федеральної ради Швейцарії Віола Амгерд виступили з заявами на відкритті Глобального саміту миру в Бюргенштоку, наголосивши на необхідності прямих переговорів між Україною та Росією. Зеленський акцентував на об'єднанні світової спільноти заради миротворчого процесу. А Амгерд вказала на необхідність підготовки до прямих переговорів з Росією для досягнення стабільного миру.
Зеленський наголосив, що все, про що буде домовлено на саміті, стане частиною необхідного миротворчого процесу, який має історичне значення. За його словами, цей день є днем спільного успіху, коли вдалося дати шанс дипломатії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.