Кулеба назвав можливий формат участі Росії у другому Саміті миру

Глава МЗС дав зрозуміти, що Київ не прагне прямих контактів із Росією, але її участь у другому Саміті миру можлива

Дмитро Кулеба
Кулеба вважає, що участь РФ у другому Саміті миру можлива за форматом "зернової угоди"

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба запропонував використовувати формат Чорноморської зернової ініціативи як модель для представництва Росії на другому Саміті миру. В рамках цієї ініціативи Україна вела переговори з Туреччиною та ООН, а ті, у свою чергу, з Росією. Цей досвід, на думку Кулеби, може бути успішно застосований для забезпечення участі РФ у саміті без прямих контактів з українською стороною.

Про це він заявив в ефірі телемарафону "Єдині новини". За його словами, Київ "не має апетиту" до прямих контактів з РФ з огляду на всі її злочини, а також стратегічну мету Москви у вигляді знищення Української держави.

"Є дуже успішний досвід переговорів щодо Чорноморської зернової ініціативи, коли Україна вела перемовини з Туреччиною і з ООН, а Туреччина і ООН вели перемовини з Росією" - зазначив очільник МЗС.

Відповідаючи на запитання, чи є якісь запобіжники того, що й наступна угода з РФ на Саміті миру не зірвался, як це сталося з Чорноморською зерновою ініціативою, Кулеба зауважив, що коли йде мова про Росію, термін "запобіжники" – доволі умовний.

"Саме тому кінцева перемога має полягати в тому, що будет створена реальність, в якій РФ буде не здатна повторити напад на Україну", – сказав Кулеба, зауваживши, що безпекова угода з США та іншими країнами – це сигнал лідеру РФ Владіміру Путіну, що він не дочекається втоми у підтримці Києва.

Другий Саміт миру

Другий Глобальний саміт миру планують провести у найближчі п'ять місяців, ще до президентських виборів у США. Прийняти Саміт можуть Саудівська Аравія або ОАЕ, присутність делегації РФ не виключається. Станом на сьогодні вже триває підготовка до нього. Водночас Росія планує зірвати глобальну конференцію. Державу-терориста засмучує факт підтримки України з боку міжнародних партнерів. Про це заявив голова Офісу президента Андрій Єрмак у Telegram.

На другому Саміті миру українську формулу розглядатимуть більш детально. Зокрема, там будуть обговорювати її повністю – всі десять пунктів. Перед початком зустрічі їх розглянуть на різних рівнях – від експертів до міністрів та радників.

Нагадаємо, що 15 та 16 червня у Швейцарії відбувся саміт миру, ініційований Україною. У ньому взяли участь представники 100 країн та міжнародних організацій. Учасники саміт миру ухвалили спільну декларацію. Як відомо, її підписали 78 держав та чотири організації, в якій окреслили три головні моменти, пов'язані з атомною, продовольчою та гуманітарною безпекою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube