Російська пропаганда вигадала новий фейк про нібито "вбивство" працівника ТЦК під час вручення повісток
"Інформуємо, що у ході попередньої перевірки із залученням співробітників підрозділу кримінального аналізу встановлено, що вказане відео містить ознаки підробки: на опублікованому фрагменті відеозапису не відображено характерних ознак, притаманних пострілу з вогнепальної зброї; написи на жилеті зображуваної особи нерозбірливі, імовірно, написані іноземними літерами, а працівники ТЦК СП при виконанні службових обов'язків ходять в камуфльованому одязі та без світловідбивних жилетів; "водяний знак" на відео – підробка під вотермарку НПУ, та не відповідає тій, якою маркується офіційне відео", - повідомили поліцейські.
Новинні матеріали з цим відео в основному викладали російські ЗМІ, які відверто підтримують агресивну війну проти України. Вони посилались на фейкове відео, яке до того ж у поганій якості та навіть без звуку. Цей матеріал поширився у соціальній мережі "ВКонтакті". Російські пропагандисти вигадали, що на ньому працівника ТЦК вбив український громадянин під час вручення йому повістки.
Російські пропагандисти не зупиняються у створенні фейкові. Так, нещодавно, по одному з російських федеральних каналів виступив один з найвідоміших російських пропагандистів Володимир Соловйов. Він під час прямого ефіру розповів про свої очікування від того, чи втруться союзники України у війну. Зокрема, він роздумував уголос стосовно надання дозволу Україні використати далекобійне західне озброєння по території росії. За повідомленням Центр протидії дезінформації при РНБО України, у своєму монолозі Соловйов говорив відверту дезінформацію. Зокрема, він розповідав, що Захід нібито збирається вступити у війну з росією.
"І коли закінчиться нинішній етап, якщо знадобитися, вони і самі вступлять у війну. Не треба жодних ілюзій", - відзначив пропагандист.
Окрім того, російські пропагандисти не цураються торкатись й гуманітарно-соціальних тем. Так, вони вигадали фейк про мобілізацію в Україні та розповсюдили його телеграм-каналами. Фейк полягав у тому, що нібито з 1 січня до лікарень України більше не можна потрапити без військового квитка. Для "підтвердження" було викладено фото з таким "оголошенням". У ньому, зокрема, йшлось про так звану "постанову Кабінету Міністрів №147 від 26 грудня 2023 року". Хоча насправді ніякої постанови не існує та на сайті Кабміну її немає.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.