До 15 років - в Мінреінтеграції пояснили, кому і що загрожує за участь у псевдовиборах

Читать на русском

Анатолій Стельмах закликає жителів окупованих територій виїхати звідти, щоб не порушувати закон України

Читать на русском
Анатолій Стельмах про вибори на ТОТ
Анатолій Стельмах розказав, що чекає на тих, хто візьме участь у т.з. "виборах" на ТОТ

Анатолій Стельмах закликає жителів окупованих територій виїхати звідти, щоб не порушувати закон України

Жителі тимчасово окупованих територій, які будуть брати участь у підготовці та проведенні росією незаконних виборів, понесуть кримінальну відповідальність. Про це заявив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Анатолій Стельмах.

“Багато з цих людей, які залучені до “виборів”, думають, що за це не будуть покарані, бо це не в межах компетенції нашого Кримінального кодексу. ...Стаття 111 якраз і передбачає покарання до 15 років за підготовку, пропаганду, участь у псевдорефрендумі. Тобто, ці люди, коли території будуть звільнені, будуть однозначно притягнені до відповідальності. Чомусь вони вважають, що у тих, в кого немає на руках крові, не буде мати кримінальної відповідальності. Але ці люди - злочинці за українським законодавством. І ми їх фіксуємо, ми їх знаємо”, - сказав Стельмах під час пресмарафону в “Укрінформу”.

Представник ГУР Андрій Юсов додав: “Якщо мова йде про те, що людина під примусом була змушена до тих чи інших дій, то вона жертва в цій ситуації. Це позиція офіційна. Але якщо мова йде про те, що людина брала активну участь в організації псевдовиборів, в пропаганді рашистських наративів, у схилянні інших до участі в цих процесах, то безумовно це питання кримінальної відповідальності”.

Стельмах пояснив, що є пряма та опосередкована залученість до так званого виборчого процесу. “Директор школи, який дає свою школу під "виборчу дільницю", - злочинець чи ні? Він підпадає під кримінальну відповідальність”, - сказав він, відзначивши, що це стосується і, наприклад, головного лікаря, який відкриває “виборчу дільницю” у лікарні.

"Можливо, він діє під примусом, але у будь-який момент він може звільнитися з посади головного лікаря і не переходити ту межу, за якою вже наступає кримінальна відповідальність. Це вибір кожної людини”, - зауважив заступник міністра.

“Значна кількість (людей) після цих “виборів” буде притягнена до відповідальності, або будуть розроблені певні законодавчі механізми певної люстрації. Навіть якщо вони опосередковано й під примусом брали участь (у псевдовиборах)“, - сказав Стельмах.

Стельмах додав, що українська влада готує низку нормативно-правових актів щодо правового режиму на тимчасово окупованих територіях, де і буде зафіксована відповідальність за ті чи інші злочини. 

Наслідки "виборів" на тимчасово окупованих територіях

У Кремлі оголосили про проведення 8-10 вересня 2023 року незаконних "виборів" до місцевих окупаційних адміністрацій на тимчасово окупованих частинах територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України, а також Автономної Республіки Крим та у місті Севастополі. Місцеві активно розклеюють листівки із закликами ігнорувати російські вистави з так званими "виборами".

На псевдовиборах на ТОТ кандидатами до органів місцевого самоврядування кандидатами найчастіше є жителями Алтаю, Сибіру, Дагестану і інших регіонів рф. Місцевих до балотування майже не допускають.

Міністерство закордонних справ України заявило про те, що ці дії не матимуть жодних правових наслідків. Вони не призведуть до зміни статусу захоплених російською армією українських територій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.