Оксен Лісовий не проти написання росії з маленької літери і дозволив учням писати рф з маленьких літер в своїх творах
Голова МОН Оксен Лісовий пояснив, що написання росії з маленької не буде вважатися помилкою в шкільних творах, але документація Мінʼюсту потребує написання обох великих літер в слові "російська федерація". В іншому випадку документ не пройде юридичне схвалення. Так міністр освіти виправдався за свій нещодавній наказ про "правильне" написання держави-агресорки.
Про це він написав в своєму Facebook-акаунті. Та, зазначимо, що в своєму пості він також використав слово "росія" з маленької. Окрім цього, він нагадав свій досвід військового і непересічне знайомство з росією.
"Що таке росія і хто такі росіяни мені добре відомо з досвіду моєї сімʼї, власного досвіду та досвіду моїх побратимів. Буквально з нуля. Правопис “рф” з великої літери – помилка, але вимога нормопроєктування. Без такого виправлення Мінʼюст не зареєстрував би наш наказ, що визначає особливості навчання українських школярів, які нині перебувають за кордоном", - пояснив він.
Він зазначив, що МОН опікується створенням умов та зменшенням навантаження для маленьких українців, які перебувають за кордоном і зобов’язані відвідувати там місцеві школи. Зокрема, дозволяється вивчення лише українознавчого компонента у новостворених дистанційних класах.
В коментарях українці нагадали Лісовому, яке міністерство завідує правописом та запитали, чи використання написання з малої літери не буде означати помилки в школі. На це він відповів, що однозначно схвалює написання "росії" з малої літери.
Нагадаємо, що з початку російського вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року українські ЗМІ та державні структури практикують написання "путін", "москва", "кремль" "росія" та "російська федерація" з маленької літери на знак зневаги.
Українські мовознавці також пояснювали, чому "росія" цілком доречно писати з малої букви. За словами автора шкільних підручників, доцента Київського університету імені Б.Грінченка Олександра Авраменко, написання "росія" чи "рф" більше не вважається орфографічною помилкою, бо до цього випадку можна застосувати вже відоме в орфографії правило: "прізвища людей та імена, які вживають зневажливо, пишуть з малої літери".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.