Для виробництва Орешника росіяни використовують обладнання японських та німецьких компаній - Financial Times

Лише у 2024 році німецька компанія Haidenhain поставила в РФ такого обладнання на близько 3 млн доларів

Іноземні запчастини у ракеті Орешник
Росіяни використовують запчастини японської Fanuc та німецьких Siemens і Haidenhain

Російські оборонні підприємства, ймовірно, застосовують західне обладнання для виготовлення ракетного озброєння. Лише в цьому році вони використали для роботи обладнання японської компанії Fanuc та німецьких Siemens і Haidenhain. При чому німецька Haidenhain поставила в РФ такого обладнання на близько 3 млн доларів.

Зокрема, йдеться про виготовлення з іноземних компонентів нової ракети "Орешник", якою росіяни вдарили по Дніпру 21 листопада. Про це пише Financial Times.

За інформацією видання, два основні інститути, які займаються розробкою зброї у РФ, активно шукають фахівців, знайомих із системами металообробки німецьких та японських виробників. Йдеться про Московський інститут теплотехніки (МІТ) і концерн "Созвездіє", які, за даними української розвідки, пов’язані з розробкою "Орешника".

Розміщені цими установами вакансії свідчать про залежність російської оборонної галузі від західних технологій, попри дію санкцій. Особливо це стосується використання комп’ютеризованих систем числового програмного керування (ЧПК), що є ключовими для високоточного виробництва. Так, МІТ зазначає у вакансіях, що працює із системами японської компанії Fanuc, а також німецьких Siemens та Heidenhain. Усі вони спеціалізуються на створенні програмного забезпечення для верстатів із ЧПК. Концерн "Созвездіє" також згадує ці компанії у своїх оголошеннях, акцентуючи на автоматизованих системах управління і зв’язку для військових потреб.

Ще однією компанією, залученою до проєкту, є "Стан", яка очолює зусилля РФ із створення власного виробництва обладнання для ЧПК. Утім, навіть вона використовує продукцію німецького виробника Heidenhain. Попри обмеження на постачання обладнання до Росії, з початку 2024 року до країни було завезено комплектуючих Heidenhain щонайменше на 3 мільйони доларів, зазначає Financial Times із посиланням на документи.

Ракетні випробування та удари

21 листопада російський президент Володимир Путін повідомив про випробування ракети середньої дальності "Орешник" під час атаки на Дніпро. За його словами, ці дії є відповіддю на ескалацію з боку України

Однак, за даними Головного управління розвідки України, удар по Дніпру було завдано балістичною ракетою комплексу "Кедр", яка мала 36 суббоєприпасів. Раніше з’являлися припущення, що РФ могла застосувати міжконтинентальну балістичну ракету РС-26 "Рубєж".

Як би там не було, російська "нова" балістична ракета середньої дальності "Орешнік", якою активно залякує Захід та Україну глава РФ Володимир Путін, і близько не новітня. Експертиза уламків ракети показала, що деякі частини ракети були виготовлені кілька років тому. Сама ракета, цілком ймовірно, була виготовлена не пізніше 2017 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube