Попри чутки про здачу Бахмуту місто все ще перебуває під контролем ЗСУ. Оборона вимагає великих зусиль, і цьому має бути своя ціна
Через надзвичайно складне становище в Бахмуті, в тилу почались обговорення його здачі. Поки що обережно і майже пошепки. Разом із цим має бути розуміння – для чого нам Бахмут в цій війні? І що ми втратимо, якщо нашим бійцям дійсно доведеться відступити? Питання суперечливе, адже сказати, що справа лише у втрачених життях бійців було б надто цинічно.
Тиждень тому Володимир Зеленський дав інтерв’ю німецькому виданню WELT. Ще тоді він сказав, що тримати Бахмут на смерть не будуть, адже бережуть своїх людей. І хоча Бахмут – не мегаполіс, але саме такі містечка відкривають дорогу до великих міст, як то Слов’янськ і Краматорськ. А окупація кожного населеного пункту наближає окупантів до адміністративних кордонів Донецької та Луганської областей. Саме з цієї точки зору Бахмут важливий для нас.
А міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю WAZ заявив, що після здачі цього міста інше стане новим Бахмутом. Тому бійці борються за кожен квадрат землі. Такою була відповідь Кулеби на скарги щодо численних жертв, яких вимагає оборона Бахмута. Думка водночас і відповідає позиції Президента в контексті необхідності захищати Бахмут, і суперечить, адже в такому разі без жертв не обійтись.
На думку нардепа і члена комітету Верховної Ради з питань національної безпеки Сергія Рахманіна, наразі в Бахмуті вже працюють над організованим відходом. Він зауважив в етері "Радіо NV", що це не здійснюється за один день, тим паче у великому місті. Зазвичай одна частина людей відходить на завчасно підготовлені рубежі, а інша частина прикриває їх. Сергій Рахманін звернув увагу, що організований відступ відрізняється від втечі. Її не можна допустити в жодному разі, адже йдеться не тільки про залишення позицій, а й про проблеми в системі оборони в цілому.
Окрім того, член комітету вбачає ще дві мети в обороні Бахмуту:
Але він не бачить необхідності боронити місто за будь-яку ціну.
“Погана історія, коли політика домінує над військовою доцільністю. Я думаю, що наші військові достатньо кваліфіковані і самостійні в ухваленні відповідних рішень. І якщо була можливість і потреба стримувати ворога на підступах до Бахмута, якщо була логіка і можливість утримувати якомога довше, знищуючи особовий склад і боєприпаси, то відповідно, вони цією логікою і керувались”.
Втім, 28 лютого стало відомо, що Міноборони відправило в Бахмут підкріплення. А заступниця міністра Ганна Маляр в етері національного телемарафону заявила, що це суто воєнне, а не політичне рішення.
Своїми роздумами поділився і начальник розвідки зведеного підрозділу ЗСУ Олександр Кравцов. Він каже, що Бахмут в суспільстві сприймається як фортеця, але платити за неї найвищу ціну не слід.
“Це фортеця, яку ЗСУ використовують для того, щоб протистояти та вимотати супротивника. Командування використовує для того, щоб забезпечити час. За ці 7 місяців Бахмутської битви ми змогли отримати новітнє озброєння і боєприпаси, почати готувати штурмові підрозділи. Бахмут для ЗСУ – це виграш часу. І мені приємно чути, що для нас це не якась велична мета, яку треба утримати за будь-яку ціну. Ми утримуємо Бахмут тому, що в цьому є воєнний сенс, і так буде далі”.
Олег Жданов висловив свою точку зору на YouTube-каналі. Він вважає, що росіяни не можуть вести наступ на кількох напрямках, адже ми утримуємо основні сили російських військових.
“Доки вони не розібралися з Бахмутом, казати про те, що вони розпочнуть масований наступ на якомусь іншому напрямку, я б не став. Навряд чи в них стане сил і засобів”, - і додав, що ще однією перепоною для наступу росіян є зміна погоди.
Оборона міста триває ще з літа, проте в січні противник зосередив тут основні сили. Після того, як ЗСУ відступили від Соледару, полем битви став Бахмут. Протягом останнього тижня там спостерігається просування окупанта, хоча вони не шкодують своїх людей. Українським бійцям навіть довелося підірвати дамбу водосховища біля села Берхівка, щоб пригальмувати наступ росіян. Мета окупантів – перерізати шляхи постачання і взяти українські сили в оточення. Наразі їм це не вдається.
Раніше ми з’ясовували, чи правда те, що українські сили можуть відступити від Бахмута. Також читайте, як погода може допомогти нашим Захисникам.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.