Литва готова ввести свої війська в Україну - глава МЗС Ландсбергіс

Читать на русском

Міністр іноземних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс підтвердив, що його країна готова ввести свої війська в Україну в рамках міжнародної коаліції - але не для участі в бойових діях

Читать на русском
Габріелюс Ландсбергіс, армія
Глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс розповів, що його країна готова ввести в Україну війська

Міністр іноземних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс підтвердив, що його країна готова ввести свої війська в Україну в рамках міжнародної коаліції - але не для участі в бойових діях

Литва готова відправити свої війська в Україну, але не для безпосередньої участі в бойових діях. У Міністерстві закордонних справ підтвердили, що президент країни ініціював таке рішення, а парламент дав на нього дозвіл. Але воювати на Україну на полі бою армія Литви наразі не буде.  

Про це стало відомо із засідання Сейму Литви у п'ятницю, 24 травня. На ньому був присутній гість з України, народний депутат Олексій Гончаренко. Він звернувся до литовських колег із питанням, чи не прийшов час підтримати Україну дієво, а не лише з допомогою меморандумів - і запропонував битися з Росією пліч-о-пліч. 

У відповідь міністр МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс сказав, що його країна готова відправити свої війська до України в рамках коаліції європейських країн. Щоправда, лише для участі в навчаннях або ж роботи у тилу. 

"Литва готова приєднатися в Україні до навчальної місії, яку проводитимуть інші країни, наприклад, Франція. Про це говорив президент, парламент дав на це дозвіл", - сказав він. 

Ландсбергіс також пояснив, що його війська могли б займатись, наприклад, логістикою. Своєю чергою, це б вивільнило певну кількість українських військових від роботи у тилу й дало змогу посилити фронт. 

 

Попередні заяви влади Литви

Раніше прем'єр-міністерка країни Інгріда Шимоніте заявила, що парламент Литви вже видав дозвіл на відправлення військ до України. Вони можуть проходити спільні навчання разом із ЗСУ. Однак поки що це не планується, оскільки влада України, за її словами, не зверталась із такою пропозицією. 

Також Інформатор писав, про позицію Габріелюса Ландсбергіса щодо ядерних погроз Росії. Глава МЗС Литви вважає, що  російському диктатору Путіну не вигідно застосовуватиядерну зброю. Проте, великі країни світу вимушено роблять крок назад, коли погрози звучать надто часто, бо не можуть не рахуватися із тим, яку загрозу несе ядерка. Відтак Путін отримує чіткий сигнал про вседозволеність - і ядерний шантаж триває

Нагадаємо, Росія хоче перекроїти морські кордони з Литвою і Фінляндією в Балтійському морі через начебто застарілі карти

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.